הכנה לפסיכומטרי - מידע מפורט אודות קורס הכנה לפסיכומטרי.
Emama

הכנה לפסיכומטרי - קורס הכנה לפסיכומטרי

»
»
»
»

המצב היום הוא כי רוב העוברים בחינה פסיכומטרית, עוברים קודם לכן קורס הכנה לפסיכומטרי באחד מבתי הספר או המכונים המפעילים קורסים אלה. הסיבה העיקרית לכך היא כי כיום ברור כי לימוד והכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית בהחלט יכולים לשפר את תוצאות הנבחן בצורה משמעותית. גם אלו שלא נרשמים במיוחד לקורס הכנה לפסיכומטרי, מתכוננים לבחינה באמצעות ספרי הכנה מיוחדים. מעטים ביותר הם הניגשים אל בחינה פסיכומטרית ללא הכנה כלשהי.

הזמנת ידיעונים מרוכזת - הכנה לפסיכומטרי

קורס הכנה לפסיכומטרי

הסיבה העיקרית אותה מציינים אלו שנרשמו לקורס הכנה לפסיכומטרי היא הצורך במסגרת לימודית. לא לכל אדם מתאימה שיטת לימוד עצמית הדורשת מידה רבה ביותר של משמעת עצמית, והקורסים מאפשרים לתלמיד להיכנס למסגרת בצורה קלה יותר.

על פי נתונים המרכז הארצי לבחינות והערכה, דווקא אין הבדל גדול בציוניו של תלמיד שניגש לבחינה לאחר הכנה עצמית לבין תלמיד שנרשם אל קורס הכנה לפסיכומטרי. הנתונים מצביעים על כ-10 נקודות הבדל בציון הפסיכומטרי לטובת התלמיד שנרשם לקורס. עם זאת, כדאי לשים לב כי על-פי אותם נתונים, ההבדל בין ציון פסיכומטרי של תלמיד שניגש לבחינה הפסיכומטרית מבלי להתכונן כלל לבין ציוני פסיכומטרי של תלמידים שהתכוננו לבחינה במסגרת קורס הכנה לפסיכומטרי הוא בממוצע כ-40 נקודות. המשמעות של נתונים אלו היא כי כ-75% מן היתרון של מי שניגש לבחינה מוכן הוא בעצם ההיכרות עם מבנה הבחינה וסוג השאלות, ורק 25% מהתוספת מקורה בכך שהתלמיד בחר לקחת קורס הכנה מסודר.

לימוד עצמי לבחינה

כ-20% מן התלמידים ניגשים לבחינה מבלי לקחת לפני-כן קורס פסיכומטרי. מתוכם, לחלק מדובר בביצוע מבחן פסיכומטרי בפעם השניה, כך שיתכן כי הם כבר לקחו קורס להכנה לפסיכומטרי לפני בחינתם הראשונה. קיימים מספר אמצעים בהם יכול תלמיד להשתמש בכדי להכין את עצמו לבחינה בצורה עצמאית.

ספרי הכנה לבחינה הפסיכומטרית הם ודאי האמצעי השימושי ביותר בכדי להתכונן לבחינה. את ספרי ההכנה ניתן למצוא ברוב חנויות הספרים, והם מוצעים למכירה על ידי מכוני ההכנה לבחינה (קידום, high-Q ואנקורי). ישנם מכוני הכנה שאינם מוכרים את הספרים שלהם, ולכן אם ברצונכם להשיגם, תצטרכו לחפש חבר שעבר קורס במסגרת אותו המכון, או בלוחות יד שניה.

בחינות מתכונת הם האמצעי השני שאיתו ניתן להתכונן למבחן פסיכומטרי. ניתן להשיג בחינות מתכונת בכמה דרכים:

  • בחלק מערכות ההכנה לפסיכומטרי המצויות בחנויות הספרים יש בחינות מתכונת
  • בחוברת ההרשמה לבחינה יש בחינת מתכונת אחת
  • אוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות" בהוצאת המרכז הארצי לבחינות והערכה כולל 6 בחינות מתכונת
  • ניתן להשיג בחינות מתכונת אותם הכינו מכוני ההכנה לפסיכומטרי

החלק החשוב ביותר במידה ואתם בוחרים לבצע הכנה לפסיכומטרי בצורה עצמאית הוא משמעת עצמית. בניית תוכנית לימודים קבועה מראש יכולה לעזור לכם לקבוע מראש את המסגרת ללימוד, והמשמעת העצמית תכניס אתכם למסגרת אותה קבעתם לעצמכם. השאירו לעצמכם זמן פנוי במסגרת תוכנית הלימודים להשלמות פערים ולשינויים בלתי צפויים בלוח הלימודים שלכם. כדאי לתלות לוח שנה גדול על הקיר בכדי לזכור בכל יום נתון כמה זמן נותר לכם עד הבחינה, ומהן המשימות שעוד עומדות לפניכם.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.