טיפים עצות ודגשים למבחן הפסיכומטרי - מידע מפורט אודות טיפים עצות ודגשים למבחן הפסיכומטרי.
Emama

טיפים עצות ודגשים למבחן הפסיכומטרי

»
»
»
»

בשל חשיבות המבחן הפסיכומטרי עבור המתעתדים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה נאצלים צעירים להשקיע מאמץ מרוכז, זמן וכסף בלימוד התובעני לקראת הבחינה.

הניסיון מוכיח, כי ככל שמתאמנים יותר ועורכים יותר סימולציות כך, בהתאמה, גוברים הסיכויים להצליח במבחן ולקבל בו ציון גבוה. מכאן נובעת חשיבות ההשתתפות בקורס הכנה מובנה ושיטתי, שבו מתבצע לימוד ממוקד המכין אתכם היטב לקראת הבחינה.

הקורס מהווה הכנה אפקטיבית ביותר הואיל ובמסגרתו ניתן לקבל משוב מיידי, ללמוד באמצעות מגוון ספרים ועזרי לימוד, לרבות תוכנות מחשב ייחודיות ומאגרי שאלות של בחינות קודמות.

הכנה המתחילה מבעוד מועד- חודשים אחדים לפני המבחן- מהווה מסגרת זמן נוחה להכנה יסודית. במסגרת הקורס מוקצה זמן לכל אחד מהתחומים שבהם אתם אמורים להיבחן כך שבאופן הדרגתי ועקבי מחזקים את היכולת באותם תחומים חשיבה, אנגלית, לשון ועוד.

פסיכומטרי דורשים השקעה רבה. קשה יהיה להמשיך לעבוד במשרה מלאה לצד ההכנה לפסיכומטרי. לימוד פסיכומטרי יעיל דורש זמן הרבה זמן פנוי, מוטיבציה ומשמעת עצמית.

על מנת להצליח:

  • תרגלו, תרגלו, תרגלו. גם ואולי בעיקר בבית.
  • העדיפו לימוד בקבוצות קטנות ועל פגישות אישיות עם המדריך.
  • העדיפו קורס שבסופו נערך מרתון סימולציות.
  • חשיבות ההשתתפות בקורס הכנה לפסיכומטרי נובעת בעיקר מהיכרות מוקדמת עם מבנה הבחינה ועם סוג השאלות שיופיעו בה.
  • על מנת להצליח בחלק הכמותי חשוב ביותר לשלוט היטב בכללים ובהגדרות שעליהם מצהיר מראש המרכז הארצי לבחינות (שכותב את הבחינה). הבנת הכללים מסייעת לפתרון השאלות. לא פעם ההבדל בין מי שמקבלים ציונים גבוהים לבין מי שמקבלים ציונים נמוכים בחלק זה הוא היתרון של מי שיועדים היטב את ההגדרות לבין מי שאינם יודעים אותם.
  • על מנת להצליח בחלק המילולי חשוב להרבות בתרגול בכלל ובקריאה חופשית של טקסטים ברמה גבוהה בפרט. חשוב להתמקד בהבנת ההקשרים בין משפטים, ביחסים שבין חלקי המשפט ובלימוד אוצר מלים ממשלב לשוני המתאים לבחינה.
  • על מנת להצליח באנגלית חשוב להרבות בקריאה. עשו לעצמכם כלל: לקרוא יום יום מספר חודשים לפני המבחן חצי שעה- שעה ביום באנגלית. העשרת אוצר המלים היא תנאי הכרחי ליכולת להבין את מה שתתבקשו להיבחן עליו.
  • חשוב, אמנם, להשתתף בסימולציות של הבחינה אבל לא להפריז: עשרה מבחנים, כחציים של הקורס שבו אתם לומדים וחציים של בחינות שמפרסם המרכז הארצי לבחינות עשויים להיות הכנה נאותה. כמו כן חשוב לתחקר את התוצאות של כל מבחן שניגשתם לבצעו ולהשקיע מאמץ בשיפור התחומים שהתחקור הצביע עליהם כמחייבים שיפור.

חשוב להשקיע כל מאמץ נדרש ואפשרי אבל חשוב לא פחות להאמין בעצמכם, לתרגל באמצעות דמיון מודרך הרפיה והפגת לחצים. חשיבה חיובית ושכנוע עצמי ביכולתכם להצליח עשויים אף הם לתרום להצלחה במבחן.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.