לימודי הנדסה - מידע מפורט אודות תואר בהנדסה.
Emama

לימודי הנדסה - תואר בהנדסה

»
»

לימודי הנדסה מכשירים מהנדסים למקצועות טכנולוגיים בעקבות דרישה של חברות תעשייתיות שונות. בוגרי לימודי הנדסה אקדמיים הינם מהנדסים בעלי תואר B.Sc. המשתלבים בתפקידים שונים – מחקר ופיתוח, ניהול קווי ייצור – מתחילת ייצור המוצר ועד אריזתו, תפקידי ניהול שונים הדורשים ידע הנדסי, הבטחת איכות מוצר ועוד.

אם בעבר ניסו להתקבל ללימודי הנדסה רק סטודנטים שרצו באמת להיות מהנדסים ולעסוק במקצוע הנכסף, אז כיום מהווה תואר בהנדסה בעיני רבים מאתנו, במיוחד לאור ההתחזקות של תחום ההיטק נקודת התחלה טובה לקריירה שטומנת בחובה שכר רב, תנאים סוציאליים טובים ויכולת להתפתח לתחומים ניהול ו"להתקדם", לאו דווקא בתור מהנדסים. בשל הגידול בביקוש הן מצד חברות תעשייתיות להון אנושי בתחום והן מצד המעוניינים ללמוד את המקצוע וההבנה של המוסדות כי עליהם לספק תארים פרקטים - מתחרות על כיסו של הסטודנט מכללות המציעות תואר בהנדסה בנוסף לאוניברסיטאות שהעניקו תארים אלו כל השנים.

מוסדות ללימודי הנדסה:

שכר לימוד

כיום ניתן ללמוד הנדסה במסגרת מכללות שקיבלו אישור מן המועצה להשכלה גבוהה, וגם במסגרת אוניברסיטאות. שכר הלימוד נע בין כ- 11,605 ש"ח (עבור היקף לימודים מלא 100% לכל התארים). לשנה של לימודי הנדסה במסגרת אוניברסיטאות רגילות ומכללות מוכרות ומוסמכות ששכר הלימוד בהן הוא שכר לימוד אוניברסיטאי ועד כ- 20,000 ש"ח לשנת לימודי הנדסה במכללות פרטיות. משך הלימודים לתואר ראשון בהנדסה הינו 4 שנים.

לימודי הנדסה - התמחויות

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון