לימודי ספרדית - מידע מפורט אודות קורס ספרדית.
Emama

לימודי ספרדית - קורס ספרדית

»
»
»

עם כניסת האינטרנט לחיינו העולם הפך לכפר גלובלי וההתקשרות בין אנשים מקצוות שונים בעולם הפכה תכופה יותר ויותר. כתוצאה מכך, ידיעת שפות זרות הפכה ליתרון משמעותי מכל הבחינות כאמצעי מוביל למגעים ותקשורת בין תרבויות שונות. ספרדית היא השפה המדוברת השנייה בגודלה בעולם, ואחת משלושת השפות הרשמיות בארגונים הבין-לאומיים. ספרדית היא השפה הרשמית בלמעלה מ-20 מדינות כמו: ספרד, מקסיקו, ארגנטינה, אקוודור, קולומביה, אורוגוואי, קובה, גווטמאלה, פרו, צ'ילה, קוסטה ריקה ועוד - ומדוברת על ידי כמעט חצי מיליארד בני אדם ברחבי העולם. מכאן שספרדית היא ללא ספק שפה בינלאומית ומהווה חלק בלתי נפרד מתחומי החיים שלנו - עולם העסקים והכלכלה, עולם הטכנולוגיה והמדע, העולם האקדמאי, עולם התרבות ואף בענף התיירות - ומכאן עולה החשיבות שבידיעתה.

מדוע כדאי ללמוד ספרדית?

בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הישראלים שלומדים ספרדית מכמה סיבות:

  • קל ללמוד ספרדית: על אף שלימוד שפה חדשה הוא לא משימה פשוטה, לימודי ספרדית נחשבים קלים יחסית לעומת שפות אחרות, במיוחד לאור הדמיון הרב בינה לבין אנגלית בין אם בדקדוק ובין אם באוצר המילים. מי ששולט בשפה האנגלית ברמה סבירה יבין מהר מאוד גם את הספרדית, הן המדוברת והן הכתובה. לימודי ספרדית הם קלים, מהירים ומהנים יותר מכל שפה אחרת, וניתן להיווכח בתוצאות באופן מהיר יחסית.

  • יתרון בטיולים: חלה עלייה במספר המטיילים הישראלים הנוסעים לדרום אמריקה אחרי הצבא. מטיילים המתכננים לשהות באזורים דוברי ספרדית למעלה מחצי שנה לומדים ספרדית על מנת להרחיב את האפשרויות לתקשר עם מקומיים ולהתמצא במקום, להבין את התרבות ולהיות מסוגלים לנהל שיחה בסיסית עם המקומיים. רב המקומיים בדרום אמריקה אינם מתמצאים בשפה האנגלית, ולכן ידיעת השפה הספרדית תורמת רבות לחוויית הטיול ומקלה מאוד על המטיילים.

  • אפשרויות תעסוקה: ידיעת השפה הספרדית מהווה יתרון למעוניינים במשרות בתחום התיירות, המלונאות או הוראת-הדרך. בארגונים רבים דוגמת הסוכנות היהודית או פרויקטים כמו 'תגלית', ישנה דרישה הולכת וגוברת לדוברי השפה הספרדית עבור מגוון רחב של תפקידים - הן בארץ והן בחו"ל.
  • העולם העסקי: עולם העסקים והכלכלה הוא בין-לאומי וכולל לעיתים רבות שותפים מקצוות שונים בעולם. חשוב להבין כי עסקים רבים באמריקה הלטינית אינם שולטים היטב בשפה האנגלית ולכן שליטה בשפה הספרדית מקנה את היתרון שבתקשורת ישירה עמם. חברות רבות בישראל מנהלות קשרים הדוקים עם חברות בספרד ובשאר מדינות דוברות ספרדית ומכאן שידיעת השפה ספרדית היא כלי עזר מצוין לכל איש עסקים.

מטרת הלימודים

לימודי ספרדית מיועדים לאנשים המעוניינים לדעת ולשלוט בשפה הספרדית ולהיות מסוגלים לתקשר בצורה נכונה, נהירה ושוטפת עם דוברי השפה בכל תחומי החיים. מטרת העל של לימודי ספרדית היא הקניית המיומנות הדרושה להתנהלות בשפה הספרדית - בין אם בדיבור או בכתב. בין היתר, השגת שטף ודיוק בדיבור השפה, פיתוח מיומנות דיבור ושיפורה בעזרת התנסות, מיומנות הבנת הנשמע והבנת הנקרא כחלק מתוכניות הלימוד.

אופן הלימודים

קורס לימודי ספרדית מקיף את מגוון הנושאים החשובים לשליטה בשפה והבנת ההגיון המבנה שלה. לימודי ספרדית מחולקים לקורסים בעלי רמות קושי שונות, החל מקורס ברמה בסיסית להכרת השפה ועד רמה גבוהה של ספרדית לעולם העסקי והאקדמאי. במסגרת הקורס נחשפים הסטודנטים לנושאי לימוד שונים ומגוונים - עקרונות מבנה השפה, כללי התחביר והאיות הפונטי, קישורי המילים, מיומנות קריאה והבנת הנקרא, מילות קישור ויחס, בניית משפטים, פיתוח מיומנות שיחה, העשרת אוצר המילים, כתיבת חיבורים וניתוח טקסטים, כתיבת מכתבים רשמיים ועוד.

לימודי הספרדית מועברים על ידי מורים מקצועיים ומנוסים שספרדית היא שפת האם שלהם או שהם שולטים בה כבשפת אם. השיעורים משלבים הרצאות פרונטליות והשתתפות פעילה של התלמידים, לצורך תרגול השפה בשיחה ושיפור שטף הדיבור. כל מוסד לימודים מעניק לבוגריו תעודת גמר בסיום הלימודים.

סוגי קורסים

מרבית בתי הספר והמכונים בהם מתקיימים לימודים ספרדית מחולקים לקורסים על פי שלוש רמות: מתחילים, בינוניים ומתקדמים. ברוב המקומות יש צורך בבחינה שתסייע לכם להשתבץ לקורס ברמה המתאימה.

  1. ספרדית למתחילים: קורס המתמקד בפיתוח היכול לנהל שיחות בסיסיות בשפה הספרדית. בקורס זה ירכשו הסטודנטים כלים לתקשורת יומיומית בסיסית יעילה, וישפרו את יכולת הדיבור בשפה הנרכשת בעזרת פעילויות אינטראקטיביות בקבוצות קטנות ובזוגות - החל מרכישת אוצר מילים וביטויים, הבנת המבנה הדקדוקי ומבנה המשפט, פיתוח היכולת לנהל שיחות חולין ועד רכישת יכולת קריאה ברמה בסיסית.
  2. ספרדית ברמה בינונית: רמת לימודים זה מיועדת לתלמידים עם ידע קודם המעוניינים להעמיק ולחזק את יסודות השפה. בקורס יחזקו הסטודנטים את השליטה במיומנויות הדיבור, את ההבנה של מבנים דקדוקיים מתקדמים ויעשירו את אוצר המילים.
  3. ספרדית למתקדמים: אם דורגתם בבחינה המקדימה כמתאימים לקורס זה, תוכלו לדייק את ההגיה ולשפר את שטף הדיבור, תוך אימוני קריאה וכתיבה ברמה גבוהה יותר המתאימה לנושאים מורכבים כגון לעולם העסקי והן לעולם האקדמאי, באמצעות קריאה של קטעי עיתונות, מאמרים וטקסטים מורכבים.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.