לימודי צרפתית - מידע מפורט אודות לימודי צרפתית.
Emama

לימודי צרפתית

»
»
»

צרפתית היא שפת אמם של שבעים ושבעה מליון איש ברחבי העולם. היא השפה הרשמית ב- 28 מדינות בעולם, ושגורה בפיהם של כ- 200 מליון איש ברחבי העולם - ביניהן צרפת, מרוקו, אלג'יר, בלגיה, תוניס, קנדה, שווייץ ועוד. הניב הפריזאי הוא המדובר ביותר ונהוג עוד מימי הביניים המוקדמים במאה ה-16.

השפה הצרפתית היא בעלת מסורת עתיקת יומין והיסטוריה עשירה ונמצאת עד היום בשימוש נרחב - צרפתית היא אחת השפות הרשמיות בוועדה האולימפית העולמית, באו"ם ובאיחוד האירופי. הצרפתית אשר צמחה מהשפה הלטינית, היתה במשך שנים רבות לשפה הרווחת בלימודים גבוהים באירופה, ושמרה במשך השנים על מעמדה כאחת השפות המובילות והנחשקות ביותר ללימוד.

מדוע כדאי ללמוד צרפתית?

  • הזדמנויות עסקיות: עולם הכלכלה והעסקים של ימינו הוא חסר גבולות גיאוגרפיים. החיבור בין מדינות ותרבויות שונות יוצר לעיתים מחסומים שמקשים על התקשורת בין הגורמים. במדינות שבה האנגלית אינה שפה שנייה, לרב ניתן למצוא את הצרפתית, וידיעת השפה תוכל לחסוך לנו זמן, כסף ומתורגמנים. הכלכלה הצרפתית נחשבת לאחת הכלכלות החזקות ביותר בעולם.

    צרפת חברה ב- G8 - קבוצת המדינות המתועשות - בו חברות שמונה המדינות המתועשות החזקות בעולם. נתון זה ממצב את צרפת במקום בעל חשיבות כלכלית ותרבותית רבה ומכאן עולה גם ערכה של השפה הצרפתית כשפה בינלאומית פופולארית חשובה.

    המגזרים העסקיים השונים השכילו לזהות את כוחה של השפה הצרפתית ככלי עבודה ליצירת שיתופי פעולה בינלאומיים. לאנשי עסקים באירופה או כאלו המתכוונים לפתח שם עסקים – מומלץ לשלוט בשפה הצרפתית, אפילו רק באופן בסיסי. כמו כן, מי שמעוניין ללמוד לימודים גבוהים בצרפת עצמה, יהיה חייב לשלוט בשפה הצרפתית.

  • תחומים חובקי עולם: מאז ומתמיד נקשרה השפה הצרפתית בהכרה הקולקטיבית כשפה של אופנה, אמנות וקולינריה. חשוב להבין כי לצד השפה היפה והרומנטית, התפתחה אחת התרבויות הנודעות בעולם כולו. שלל אמנים ויוצרים מפורסמים - החל מאדית פיאף, סרז' גינסבורג, ז'אק ברל ועוד משוררים, פילוסופים ואנשי רוח שונים - כתביהם, שיריהם וספריהם נלמדים ברחבי העולם כולו כסמלים תרבותיים. כל מי שמוצא עניין בתחומי התרבות והאומנות יוכל לעשות שימוש נרחב בשפה הצרפתית. מוסיקאים, קולנוענים, אנשי התחום הקולינרי, אנשי האקדמיה וכדומה - יוכלו למצוא המון מידע רלוונטי בשפה הצרפתית. בנוסף, התרבות הצרפתית נודעת בזיקה שלה לאופנה, אדריכלות ונחשבת כמובילת דעה בהמון תחומים. ידיעת השפה הצרפתית יכולה לשרת את מי שמעוניין להיות בין החלוצים המקבלים ידע בנושאים אלו ונשארים מעודכנים לפני כולם.
  • שפה רשמית יחד עם אנגלית: קיבוץ הגלויות המרכיב את מדינת ישראל מורכב בחלק גדול מדוברי צרפתית. לכן השפה הצרפתית מקודמת מאוד בארץ ואף נלמדת בבתי הספר כשפה נוספת לאחר השפה האנגלית. ניתן למצוא בארץ שלל כתבי עת, עיתונים, סרטים וכן הלאה שנועדו לקדם את נושא הקריאה בצרפתית ולהעשיר את אוצר המילים של לומדי ודוברי השפה.

מטרת הלימודים

לימודי צרפתית מיועדים לאנשים המעוניינים לדעת ולשלוט בשפה הצרפתית ובניבי הדיבור הפופולארים, על מנת ולהיות מסוגלים לתקשר באופן שוטף וברור עם דוברי השפה ברחבי העולם. במהלך הלימודים ירכשו הסטודנטים את המיומנות הדרושה להתנהלות בשפה הצרפתית - בין אם בדיבור או בכתב.

אופן הלימודים

לימודי צרפתית בישראל מתקיימים במגוון של בתי ספר לשפות ומוסדות לימוד ברחבי הארץ. הלימודים מוצעים במגוון מסלולים וברמות קושי שונות, ואף בהתאם לצרכים שונים כגון: צרפתית עסקית, צרפתית מדוברת, צרפתית לילדים, צרפתית מקצועית וכן הלאה. שיטות הלימוד הן לרב חווייתיות וכוללות פעילות אינטראקטיביות, וידאו ואודיו וכן לימוד בעזרת האינטרנט. אפשוריות הלימוד הקיימות כוללות לימודים פרטניים או קבוצתיים, על פי רמות הידע של התלמידים. ברב מוסדות הלימוד ידרשו התלמידים לעבור בחינת התאמה לקביעת רמת הידע שלהם ולצורך שיבוצם בקורס המתאים. במסגרת לימודים השפה נלמדים מגוון נושאי לימוד כגון: פעלים, זמנים, שמות עצם ושמות תואר, הדקדוק הצרפתי, קישורי מילים, תנועות, דיבור, כתיבה, ניבים, ביטויים ועוד. כדאי לזכור כי השפה הצרפתית היא אחת השפות המורכבות ללימוד, משום שהיא בעלת אוצר מילים נרחב וצורת דקדוק וזמנים מורכבים ושונים ממה שאנו מכירים. לפיכך, מומלץ מאוד ללמוד אותה באופן מסודר ומקצועי.

סוגי קורסים

  • צרפתית למתחילים: במסגרת הקורס ירכשו הסטודנטים מיומנויות תקשורת מדובר וכתובה ברמה בסיסית. השיעורים יתקיימו בזוגות ובקבוצות ונועדו להקנות לתלמידים אוצר מילים וביטויים התחלתי, ללמדם את יסודות המבנה הדקדוקי ומבנה המשפט, לפתח יכולת תקשורת בסיסית בשפה המדוברת והכתובה ולרכוש יכולת קריאה ברמה בסיסית.
  • קורס צרפתית ברמת ביניים: מתאים לתלמידים אשר רכשו ידע קודם בצרפתית ומעוניינים לחזק את השליטה שלהם והיכולת שלהם בשפה. קורס ברמה זו נועד לשפר את שטף הדיבור ואת הדיוק בהגייה, להעשיר את אוצר המילים, ללמד מבנים דקדוקיים נוספים ולהכין את התלמידים ללמידה אקטיבית באמצעות קריאת טקסטים.

  • קורס צרפתית למתקדמים: במסגרת הקורסים המיועדים לתלמידים מתקדמים, ניתן להתמקצע בשפה הצרפתית ולהשיג שליטה מצוינת ברמת הדיבור, הקריאה והכתיבה. סטודנטים ברמה מתקדמת יגיעו לרמת דיוק במבנים הדקדוקיים ובהגייה, ילטשו את שטף הדיבור וישפרו הן את התקשורת הכתובה והן את זו המילולית. במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים להכיר ביטויים נוספים ויתרגלו קריאה של קטעי עיתונות, מאמרים וטקסטים ברמה גבוהה תוך ניהול שיחות ודיונים בנושאים מורכבים בשפה הצרפתית.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.