לימודי תואר ראשון במשפטים - מידע מפורט אודות לימודי תואר ראשון במשפטים.
Emama

לימודי תואר ראשון במשפטים

»
»
»

לימודי משפטים נחשבים לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בארץ כיום, ולא רק בשנים האחרונות. מאז ומעולם משך אליו תחום המשפטים המונים, שראו בו תחום מאתגר ומעניין במיוחד. אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ מציעות מסלול לימודי תואר ראשון במשפטים, המקנה את כל הידע הנדרש לכל מי שרואה את עצמו עוסק בתחום באופן מקצועי ואף משתלב במשרדי עורכי הדין השונים בארץ. לימודים אלה משלבים במסגרתם מגוון רחב של קורסים עיוניים, המועברים על ידי מרצים מובילים בתחום וחושפים את הסטודנטים אל עולם המשפטים מהיבטיו השונים.

מה מציעים במסגרתם לימודי תואר אלה

במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים נחשפים הסטודנטים אל עולם המשפטים ורוכשים כלים רבים, שיעזרו להם בהמשך. הם רוכשים ידע רב בתחום המשפט הפלילי והמשפט האזרחי, הם נחשפים למשפט המסחרי המתמקד בענייני כלכלה ומסחר, הם לומדים לא מעט על המשפט הבינלאומי וגם דנים, במסגרת השיעורים השונים בנושאים כמו יישוב סכסוכים, משפטים ופסיכולוגיה, דיני משפט, משפט חוקתי ועוד. שיעורים אלה משלבים, במסגרתם, מידע הקשור בסוגיות משפטיות רבות, שחלקן אף מורכבות מאד וכן דוגמאות מתחומי המשפטים השונים על מנת להמחיש לסטודנטים את התחום באופן מעמיק יותר. לצד כל אלה לומדים הסטודנטים כיצד מתנהל המשפט, מיהם בעלי התפקידים השונים בתחום המשפטים (קטגור, סנגור וכדומה) ומידע נוסף, הרלוונטי לתחום.

למי מתאימים לימודים אלה ומהם תנאי הקבלה

לימודי התואר הראשון במשפטים מתאימים לכל מי שרואה את עצמו בעתיד עוסק בתחום, בין אם כעורך דין או כמשפטן. תנאי הקבלה ללימודים אלה נחשבים למחמירים מאד ומחייבים ציוני בגרות גבוהים יחסית וכן גם ציון בבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, ישנם מוסדות לימודיים שונים בארץ המחייבים גם ציון עובר במבחני הקבלה והשתתפות בראיון מקדים. מסלול זה מוצע בארץ כיום הן באוניברסיטאות המובילות והן במכללות השונות. באופן כללי הוא נמשך כשלוש שנים וחצי, במסגרת של מסלול לימודי בוקר או מסלול לימודי ערב. סטודנטים המעוניינים במסלול מגוון יותר, יכולים לשלב במסגרת לימודים אלה גם לימודי כלכלה, מנהל עסקים, ממשל ועוד. לימודים אלה מאפשרים להם לקבל ראייה רחבה יותר על תחומים נוספים ולרכוש מידע חשוב, שעשוי להיות רלוונטי לא פחות.

היכן ניתן להשתלב בתום לימודי תואר זה

סטודנטים, המסיימים את לימודיהם במסלול זה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני או לבחור להתמקד בעריכת דין. כדי לקבל את הרישיון הנדרש, עליהם לעבור התמחות של שנה במשרד עורכי דין ולעמוד בהצלחה במבחני לשכת עורכי הדין. בהמשך, לאחר שקיבלו את הרישיון הם יכולים לעסוק בעריכת דין בהתאם להתמחות שאותה בחרו (התחום הפלילי, האזרחי וכדומה) ולהשתלב במשרד עורכי דין קיים או לפתוח משרד עורכי דין פרטי. אפשר להשתלב במוסדות או בגופים שונים וכן בחברות הזקוקות לעורכי דין לצורך ייצוגן מול לקוחות או גורמים אחרים.

לפרטים נוספים אודות לימודי תואר ראשון במשפטים

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון