ללמוד אוצר מילים לפסיכומטרי - מידע מפורט אודות ללמוד אוצר מילים לפסיכומטרי.
Emama

איך ללמוד אוצר מילים לפסיכומטרי?

»
»
»
»

בחינת הפסיכומטרי היא אחת הגדולות והמורכבות ביותר שפוגש אדם בדרך לאקדמיה. רבים שנמצאים לפניה נכנסים ללחץ, פאניקה ואפילו חרדות, שמא לא יצליחו להשיג את הציון המבוקש. חלק גדול מאוד מהלחץ הזה מגיע בגלל דבר אחד: המילים שיש ללמוד. אלו מהוות נדבך חשוב מאוד בלמידה, וחלק שנחשב קשה מאוד להתמודדות.

כאשר חושבים על שאלות אשר דורשות לזכור מילים פסיכומטרי הוא ללא ספק הדבר הראשון שעולה לראש. כל ילד יודע שהפסיכומטרי נשען במידה רבה על אוצר המילים שתשנן במהלך הלימודים, וכל אחד יודע שהציון ייקבע רבות בהתאם לרמת הידע בעניין זה.

כמה מילים נדרש אדם ללמוד לקראת בחינת הפסיכומטרי? ראשית, אוצר המילים נחלק לשתי שפות - עברית ואנגלית. יחד, כמות המילים מגיעה ליותר מ-2,500 - וזו כמות בלתי רגילה לכל הדעות. אז תתחיל לשנן, כדי שתוכל להצליח.

מתי כדאי להתחיל ללמוד אוצר מילים לפסיכומטרי?

למעשה, מומלץ לעשות זאת כמה שיותר מוקדם. בין אם מדובר בתלמיד אשר מתכונן למבחן לבדו ובין אם הוא עושה זאת במסגר קורס, ההמלצה היא להתחיל לשנן מילים כבר כאשר הוא יודע לאיזה מועד ייגש. כל יום, כל שעה וכל מילה שילמד מאותו רגע יסייעו לו להשלים את כל אוצר המילים הדרוש או לפחות את רובו - וזה משמעותי מאוד.

כאשר מדובר בלימוד עצמי, מומלץ להתחיל את שינון המילים כבר ארבעה חודשים לפני הבחינה. אם אתה מתכוון ללמוד במסגרת קורס, חשוב שתתחיל לעשות זאת מהרגע בו השלמת את ההרשמה (לרוב, אפשר להירשם יותר מחודש לפני פתיחת הקורס, שנמשך בפני עצמו כשלושה חודשים). גם אנשי המכון ימליצו לך לעשות כך.

האם יש אוצר מילים שחשוב יותר ללמוד?

בגדול, לא. שינון מאסיבי של כל קבוצות המילים הללו תסייע לך מאוד, בעיקר משום שהשינון לא רלוונטי רק לפרק השאלות הישירות על מילים ('מה פירוש המילה...' וכדומה) אלא לכל פרקי השפות (אנגלית ועברית).

עם זאת, רוב האנשים שנבחנו כבר בפסיכומטרי וכך גם המדריכים, יסכימו כי שינון אוצר המילים באנגלית ישפיע בצורה משמעותית יותר על הציון בפרק זה. ראשית, משום שעבור רובינו עברית היא שפת אם, ולכן אנחנו מכירים חלק גדול מהמילים מבלי לשנן אותן. שנית, משום שאוצר המילים הוא אחד הסממנים המרכזיים להצלחה בשאלות האנגלית השונות.

יש לכך סיבה נוספת: הצלחה בפרק האנגלית, גם אם לא תלווה בהצלחה ביתר הפרקים בבחינה, תעניק לך פטור מלימודי אנגלית, ברמה כזו או אחרת, באקדמיה. וזה, נבחן יקר, צ'ופר ענקי לכל אחד.

כיצד אפשר ללמוד אוצר מילים לפסיכומטרי?

דרכי הלימוד רבות מאוד. ראשית, למי שנרשם לקורס פסיכומטרי יהיה יותר קל מבחינה זו, משום שהמכונים השונים גיבשו עם השנים דרכים יעילות ומיוחדות מאוד לשינון מילים - אם דרך תוכנות מיוחדות במחשב, משחקי חברה שונים ועוד.

עם זאת, גם מי שלומד לבד ימצא את הדרכים שלו לשנן את המילים בצורה טובה. זה יכול להיות למידה בשניים או בקבוצות, במהלכה אדם אחד שואל את השני לגבי מילה מסוימת ופירושה, שיטות שונות לשיפור הזיכרון (קונוטציות למשל), עצות מאנשים שלמדו למבחן בעבר ועוד. כפי שתגלה ככל שיחלפו הימים, ישנן לא מעט דרכים לשנן את המילים ומה שנראה בלתי אפשרי בעבר, יהפוך לאפשרי מאוד - אם רק תרצה בזה.

ישנם מקורות רבים ברשת בהם מופיע מאגר אוצר מילים לפסיכומטרי ללמידה אונליין בצורה חופשית. לדוגמא: מאגר אוצר המילים לפסיכומטרי של אחד על אחד.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.