מדרג ציונים לפי מקצועות - מידע מפורט אודות מדרג ציונים לפי מקצועות.
Emama

מדרג ציונים לפי מקצועות

»
»
»
»

קבלה ללימודים אקדמיים דורשת הצגת ציוני בגרות, ציוני פסיכומטרי והגשת טופס הרשמה. ללא ציון פסיכומטרי לא ניתן יהיה להתקבל ללימודים בפקולטות המבוקשות. מועמדים שמעוניינים להתקבל לפקולטות לא פופולריות או מועמדים מעל גיל 30, יוכלו להגיש בקשת קבלה בתנאים מיוחדים ללא פסיכומטרי.

מוסדות ההשכלה הגבוהה רואים בפסיכומטרי כלי אחיד לדירוג המועמדים. ציוני הבגרות משמשים גם כן פרמטר לדירוג המועמדים, אך לטענת מוסדות האקדמיה הפסיכומטרי עושה זאת טוב יותר. יש שטוענים כי ציון פסיכומטרי יוכל לנבא את סיכויי ההצלחה של המועמד בלימודים. הם מאמינים כי ציון פסיכומטרי גבוה מעיד על כושר התמדה, כישורי למידה טובים וכישורי אנגלית טובים.

כיצד קובעים את דרישות הקבלה?

כל אוניברסיטה או מכללה מגדירה בעצמה את דרישות הקבלה שלה. הפערים בדרישות בין המוסדות מאפשרים למועמדים שנדחו במוסד אקדמי מסוים, להתקבל ללימודים במסלול זהה במוסד אקדמי מתחרה. חשוב לציין כי דרישות הקבלה מושפעות מהביקוש לו זוכה המסלול בקרב המועמדים.

מסלולים פופולריים כמו פסיכולוגיה או קלינאות תקשורת מציבים דרישות קבלה גבוהות שלא הולמות את רמת הקושי הצפוי במסלול הלימודים. הביקוש הגבוה מאפשר למוסד האקדמי לבחור את המועמדים הטובים ביותר. מועמדים בעלי ציונים נמוכים יותר יוכלו להתקבל ללימודים על בסיס מקום פנוי בלבד.

איזה ציון פסיכומטרי צריך בשביל להתקבל?

דרישות הקבלה במוסדות האקדמיים משתנות משנה לשנה. מדרג הציונים כאן משמש לקבלת מושג כללי בלבד. בכדי לקבל מידע מדויק אודות דרישות הקבלה יש לפנות אל המוסד האקדמי או אל ערכת ההרשמה.

דרישות קבלה: פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות

בכדי להתקבל ללימודים בתחום מבוקש כמו פסיכולוגיה יש להציג ממוצע ציוני בגרות של 90 ומעלה, פסיכומטרי 640 לפחות. בעלי נתונים לא מספיקים לקבלה למסלול הפסיכולוגיה יוכלו להתקבל ללימודי מדעי ההתנהגות באמצעות ממוצע בגרות של 86 ומעלה וציון פסיכומטרי גבוה מ-600.

דרישות קבלה: תואר ראשון במנהל עסקים

הפקולטות למנהל עסקים וכלכלה זוכות לביקוש רב בכל המכללות והאוניברסיטאות. דרישות הקבלה אל המסלול מורכבים מציוני בגרות, ציון פסיכומטרי ודרישה לבגרות של 4 יחידות לפחות באנגלית. מועמדים שמבקשים להתקבל ללימודי כלכלה זקוקים לבגרות של 4 יחידות לפחות גם במתמטיקה. קבלה אל המסלול אפשרית באמצעות ממוצע ציוני בגרות של 85 ומעלה וציון פסיכומטרי גבוה מ-560.

דרישות קבלה: תואר ראשון במדעי המחשב

הלימודים בפקולטות למדעי המחשב אינם פשוטים. ללא כישורי מתמטיקה טובים וידע מוקדם, הסטודנטים מתקשים להשלים את חובותיהם ולעבור את המבחנים. דרישות הקבלה נקבעות במטרה לסנן מועמדים לא מתאימים ולעודד הרשמה למכינה קדם אקדמית. בכדי להתקבל אל המסלול יש להציג ציון גבוה מ-80 בבגרות 5 יחידות המתמטיקה, ציון של 120 לפחות בפרק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי וציון סופי גבוה מ-600.

דרישות קבלה: תואר ראשון במשפטים

לימודי תואר ראשון במשפטים מכינים את הסטודנטים לקראת מבחני לשכת עורכי הדין. קבלת רישיון לעיסוק בתחום מתאפשר רק לאחר ההצלחה בבחינה. הרשמה אל הפקולטה למשפטים דורשת ממוצע ציוני בגרות של 90 לפחות, פסיכומטרי גבוה מ-600 וכישורי אנגלית טובים. דרישות הקבלה נקבעו מתוך מטרה לקבל אל המחלקה את הסטודנטים המתאימים ביותר לדרישות המקצוע.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.