קורס דירקטורים - מידע מפורט אודות קורס דירקטורים.
Emama

קורס דירקטורים

»
»
»

בעבר, דירקטוריון או מועצת מנהלים היו חלק מחברות גדולות ועשירות בלבד. ברור היה שאת כל הכוח והשליטה לא ניתן להשאיר בידי המנהל בלבד וכי יש צורך במועצה שתפקח על מעשיו ותשמור על האינטרסים של החברה. כיום, דירקטוריון הוא חלק מכל גוף עסקי כמעט, ומנהלים רבים מבקשים

לעבור קורס דירקטורים על מנת לקבל את התפקיד הנחשק.

בחברות גדולות, כאמור, יהיה דירקטוריון – מועצת דירקטורים שתגיע יחד להחלטות. בחברות קטנות יותר, הדירקטוריון עשוי להיות מורכב מאדם אחד בלבד. בין אם מדובר בעבודת צוות או באחריות המוטלת כולה על דירקטור יחיד, עבודת הדירקטור היא עבודה לא פשוטה ומשקל רב מונח על כל צעד שיעשה הדירקטור.

הדירקטור הוא למעשה הגוף המפקח על החלטות הנעשות בחברה. הוא לא שותף פעיל בניהול היומיומי, אך הוא חלק חשוב מאוד מתכנון מהלכים עתידיים ומהפיקוח על ההתנהלות הניהולית ועל אופן השגת היעדים שהוצבו בעבר.

הנושאים הנלמדים במהלך קורס דירקטורים

קורס דירקטורים מכשיר את בוגריו לקבל החלטות ולפתור מחלוקות בכל התחומים הנוגעים לניהול העסק. תכנית הלימודים כוללת מגוון נושאים הנוגעים בכלכלה, משפט ויחסי אנוש, ובהם, בין היתר:

  • חובות וזכויות הדירקטור
  • משולש הכוחות העסקי – הדירקטור , ההנהלה ובעלי המניות
  • מבנה שוק ההון
  • אסטרטגיה עסקית
  • ניתוח דו"חות כספיים
  • בקרה וביקורת
  • מיזוגים ורכישות
  • היבטים התנהגותיים בעבודת הדירקטור
  • אחריות הדירקטור והיבטים פליליים אפשריים

הלימודים נמשכים לרוב בין 60 ל- 70 שעות לימוד אקדמאיות, והם ברובם לימודים תיאורטיים. יחד עם זאת, במוסדות לימוד רבים כוללים הלימודים סימולציות המדמות מצבים ודילמות בעבודת הדירקטור, ובחלק ממסלולי הלימוד נעשה גם תרגיל מסכם אשר בו מדמים התלמידים מצב ממשי של עבודת דירקטוריון תחת סיטואציה ספציפית.

למי מיועד קורס דירקטורים?

קורס דירקטורים לא נועד ללמד את עבודת הניהול מאפס. קהל היעד של הקורס הוא נושאי משרות בכירות וניהוליות אשר מבקשים להרחיב את ידיעותיהם על מנת להתקדם לתפקיד הדירקטור. על מנת להתקבל לקורס עליך להיות בעל תואר ראשון וניסיון ניהולי כלשהו, או ניסיון במשרה בכירה כרואה חשבון, כלכלן או עורך דין. בנוסף יהיה עליך לעבור ראיון קבלה.

את הלימודים עצמם ניתן למצוא במגוון מכללות כמו המכללה האקדמית כינרת בעמק הירדן או המכללה האקדמית באשקלון. גם בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב תוכל למצוא קורס הכשרת דירקטורים וכך גם במרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן.

הניסיון הניהולי הוא אחד הנתונים החשובים ביותר בדרך לתפקיד הדירקטור, שכן אין דבר שילמד אותך טוב יותר מאשר ההתמודדות עצמה. יחד עם זאת, תכונות כמו אחריות, יחסי אנוש טובים, אסרטיביות, עמוד שדרה חזק אך גם גמישות ופתיחות, יהיו לעזר רב בביצוע התפקיד. קורס דירקטורים אמנם לא יקנה לך תכונות אופי חדשות, אך בהחלט ייתן לך את כל הכלים לבצע את התפקיד – בדרך שלך – בכל התמודדות שתעמוד מולה.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.