קורס ניהול סיכונים - מידע מפורט אודות קורס ניהול סיכונים.
Emama

קורס ניהול סיכונים

»
»
»

בכל חברה או עסק בעלי כוונה רווחית, צריך לקחת החלטות שונות על מנת לנסות לצמצם את ההוצאות ולהגדיל את ההכנסות. לפעמים, צריך גם לקחת סיכון. קורס ניהול סיכונים הוא הדרך ללמוד איך להעריך את הסיכון, ואיך להחליט האם זהו סיכון שכדאי לקחת, או להתרחק ממנו כמו מאש.

כל איש עסקים יודע שאין רווח ללא סיכון, אך צריך לדעת איזה סיכון לקחת, אחרת אתה עלול להתרסק. תפקידו של מנהל סיכונים פיננסיים הוא לייעץ להנהלת החברה לגבי האסטרטגיות הפיננסיות בהן כדאי לנקוט באופן שוטף, ולגבי ההתמודדות עם הזדמנויות או משברים פתאומיים ולא צפויים.

האם לימודי ניהול סיכונים מתאימים לך?

קהל היעד של קורס ניהול סיכונים הוא בעלי משרות בתחום הכלכלה והפיננסים, המבקשים להעמיק את ידיעותיהם ואת הבנתם בתחום. הקורס יתאים לרואי חשבון, חשבים, מנהלי כספים, מנכ"לים, משפטנים, דירקטורים ועוד.

על מנת להירשם לקורס עליך להיות בעצם עם רקע כלשהו בעולם העסקים והפיננסים, כיוון שהקורס משתמש בידע הבסיסי ומוסיף עליו. הקורס נערך בדרך כלל בשעות הערב, במיוחד על מנת להתאים לנושאי משרות בכירות המבקשים ללמוד בלי לפגוע בעבודתם.

הנושאים הנלמדים במסגרת קורס ניהול סיכונים

הקורס מעניק כלים להערכה וניתוח של סיכונים מסוגים שונים, כמו: סיכוני אשראי – הסיכון להפסד בעקבות הלוואה שלא נפרעה, סיכוני ריבית – השקעה באפיקים בעלי הזדמנות לרווח גדול אך בעלי ריביות משתנות, סיכוני מטבע – עליה או ירידה פתאומית בערכי מטבע חוץ, וגם ניתוח חברות והערכת שווי – במקרה של רכישת חברה או כניסה לשותפות חדשה.

בין השאר, מעניק קורס ניהול סיכונים ידע בתחומי הניהול, החשבונאות והתקצוב, ובעזרתם מעניק לתלמידים את הכלים הנכונים לבניית אסטרטגיות הגנה מפני הסיכונים השונים. לצד תיאוריות שונות ומודלים כלליים, מנתחים במהלך הקורס מקרים חשובים מהארץ ומהעולם, ולומדים ליישם את התיאוריות על פיהם.

איפה אפשר למצוא לימודי ניהול סיכונים

קורסים בניהול סיכונים מועברים במספר מוסדות אקדמאיים בארץ, לכל אחד מהם מסלול ייחודי משלו, העשוי להיות שונה בתכלית ממסלול מקביל במוסד אחר. אם ניקח לדוגמא את להב פיתוח מנהלים מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, נמצא קורס ניהול סיכונים העוסק הן בסיכונים פיננסיים והן בסיכונים תפעוליים.

קורס זה מתפרש על פני שמונה מפגשים של ארבע שעות כל אחד, ובסופם, לאחר עמידה בכל דרישות הקורס, מקבלים הבוגרים תעודה מטעם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב. מסלול אחר, במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, נראה אחרת לגמרי.

במרכז האוניברסיטאי אריאל, קורס ניהול סיכונים הוא קורס בן 38 מפגשים של ארבע שעות כל אחד. קורס זה הוא קורס מקיף ומעמיק יותר, ומהווה גם קורס הכנה למבחני ה- FRM, מבחני ההסכמה של האיגוד העולמי לניהול סיכונים. השוני הגדול בין המסלולים (וכאן הבאנו רק שניים לדוגמא) מצריך בירור מדוקדק של נתוני כל מסלול לפני הבחירה באפשרות הרצויה.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.