קורס פיתוח מנהלים - מידע מפורט אודות קורס פיתוח מנהלים.
Emama

קורס פיתוח מנהלים

»
»
»

מה השאיפה של כל מנהל? התשובה תהיה לרוב בסגנון הזה: למקסם רווחים, לתרום לפיתוח העסק, להתחדש ולשמור על עובדים מרוצים. לצערנו, בייחוד בתפקיד קשה ותובעני כזה, המרחק בין הרצון למציאות הוא גדול ביותר. לימודי פיתוח מנהלים יכולים לקרב כל מנהל באשר הוא אל היעד החשוב הזה.

המנהל הוא אדם שלא מספיק ללמוד ולהשתפר

לא קיים אדם שיהיה מנהל מוצלח ללא ניסיון. מי שהחל היום את תפקידו הניהולי הראשון, לבטח יעשה זאת בהצלחה לא גבוהה במיוחד. אמנם מנהלים בפועל הם אנשים בעלי אישיות ויכולות מרשימות במיוחד, אך עד למימוש הפוטנציאל המלא הדרך עוד ארוכה.

אחד הדברים שמייחדים יותר מכל את עבודתו של המנהל הוא הדרישה ללמוד ולהשתפר כל העת. מנהל לא יכול לנוח על זרי הדפנה אפילו דקה אחת. תמיד עליו לחפש מה אפשר לחדש, לפתור או לארגן, במטרה להפוך את התפקוד האישי שלו לטוב יותר.

מאותה סיבה בדיוק, אין אדם שלא יוכל להשיג דבר מה וללמוד משהו חדש מאנשים אשר מבינים בתחום בצורה טובה ואשר רכשו ניסיון רב בתפקידים ניהוליים. לכן, כל מנהל יוכל להשתפר ולשפר את עצמו בעזרת לימודי פיתוח מנהלים – לימודים מרתקים וחשובים מאין כמותם למגזר העסקי, אשר תפקידם לסייע לכל מנהל להתפתח ולהשתדרג כל העת.

מנהל טוב = עובדים טובים

לשיפור יכולותיו של המנהל יש השלכה ישירה על כל תחום בארגון בו הוא נמצא. פיתוח מיומנויות ניהול חדשות בהן לא החזיק המנהל קודם לכן, יכול להפוך תהליכים רבים בארגון לפשוטים יותר – מה שישתלם לכולם, ובעיקר לאותו מנהל עצמו.

לא נגזים אם נאמר שמנהל איכותי יהפוך את העובדים שלו לטובים יותר. ככל שהסטנדרט והביצועים של אותו מנהל יעלו, כך הוא יוכל לדרוש זאת מכל העובדים שלו, מה גם שאלו יעשו זאת באופן טבעי ומבלי שיבקש זאת מהם. לימודי פיתוח מנהלים מיועדים בדיוק לכך.

להיות טוב בכל דבר שאתה עושה

אין מנהל שלא חולם על כך: להיות טוב בהכל, להפוך כל דבר שהוא נוגע בו לזהב. הבשורה הטובה היא שזה אפשרי. הרעה היא שמדובר בתהליך ארוך, שלא לוקח יום וגם לא יומיים. פיתוח מנהלים כולל אינספור תחומים, נושאים ועניינים, בדרך ל'השבחת' מנהלים בכל תחום עיסוק שקיים היום. על כן, קורס פיתוח מנהלים כולל בין היתר נושאים כמו:

  • ייעול תהליכי העבודה
  • שיפור יחסי האנוש
  • ניהול של מספר אנשים ותהליכים במקביל
  • הנעה של תהליכים אשר מביאים לשינוי בארגון
  • מיומנויות משא ומתן מול גורמים חיצוניים
  • פיתוח רגשי נאמנות לארגון
  • התאמה בין עובדים לתפקידים (השמת עובדים יעילה)
  • ניהול תקציבים נכון ומחושב
  • ארגון וסדר במשרד ובהתנהלות היומיומית

לימודי פיתוח מנהלים הם ללא ספק מקום בו המנהל – בין אם בהווה או בעתיד – יכול להתעצם ולגדול. בעזרת קורס מסוג זה, ניתן להוציא את הפוטנציאל הניהולי מכל אדם ולהפוך אותו לאחד מהעובדים הבכירים המוצלחים ביותר באותו ארגון.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

פיתוח מיומנויות ניהול, כפי שציינו, הוא תהליך לא קצר. בהתאם, לימודי פיתוח מנהלים נמשכים מעל 120 שעות ודורשים לא מעט השקעה. עם זאת, רוב המקומות אשר מלמדים על פיתוח כישורי מנהלים מתחשבים כמובן בעובדה שהסטודנטים הפוטנציאליים הם מנהלים עסוקים בפני עצמם, ולכן מציעים להם שעות לימוד נוחות יחסית.

מוסדות לימודי פיתוח מנהלים

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.