קורס פסיכומטרי עם מורים מעולים - מידע מפורט אודות קורס פסיכומטרי עם מורים מעולים.
Emama

קורס פסיכומטרי עם מורים מעולים

»
»
»
»

האם בכל קורס פסיכומטרי יש מורים מעולים? זוהי אחת השאלות החשובות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שאתם מצטרפים לקורס פסיכומטרי כזה או אחר. שאלות חשובות נוספות הן: מהו הציון הממוצע של תלמידי הקורס? האם המחיר כולל ספרי לימוד? מהו משך הקורס וכך הלאה. שאלות אלו יעזרו לכם לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר.

בחינה פסיכומטרית - מידע כללי

למרות שישנן מכללות ומסגרות לימודים אחרות אשר מקבלות את התלמידים אליהם בהתאם לציונים במבחני כניסה פרטיים, הרי שמרבית מוסדות הלימוד, ובעיקרן האוניברסיטאות והמכללות הגדולות, דורשות כתנאי בסיסי לקבלה ציון פסיכומטרי וציון של בחינת הבגרות. ייעודו של תנאי קבלה זה, הוא סינון המועמדים למוסד הלימודים, ובחירת התלמידים בעלי סיכויי ההצלחה הטובים ביותר.

לאחר קבלת ערכת הרשמה, יש למלא את טופס הרישום בערכה, לשלם כ-435 ש"ח דמי רישום לבחינה בבנק הדואר, ושולחים את הטופס עם הקבלה על התשלום אל המרכז הארצי לבחינות והערכה. אל הנרשם תישלח בדואר חוזר הודעה על קבלת הרישום שלו, ועל המועד והמיקום המדוייק בהם עליו להיבחן.

הבחינה הפסיכומטרית היא מבחן ארצי שהציון בו מקובל על מרבית מוסדות הלימוד. בחינה זו נערכת במספר שפות, והגוף האחראי עליה הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. הבחינה כוללת שלושה נושאים עיקריים בהם נבחנים המועמדים: מתמטיקה, אנגלית ועברית. הציון בבחינה זו אינו סטנדרטי, ונע בין 200 ל- 800.

על מנת לצלוח את הבחינה בציון גבוה ככל האפשר, ולהגדיל את סיכויי הקבלה למוסד הלימוד המבוקש, רבים בוחרים לקחת את הנושא ברצינות ולהקדיש מספר חודשים לתרגול החיוני שמציע קורס הכנה לפסיכומטרי.

מהו קורס פסיכומטרי?

הקורס הפסיכומטרי, כשמו כן הוא, הוא קורס שייעודו מתן כלים וטכניקות לסטודנטים, כך שיוכלו לקבל ציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית או לשפר את הציון הקיים שלהם. לימודי פסיכומטרי נעשים לרוב בקבוצות, ואינם דורשים תנאי קבלה מיוחדים. את הקורס מעבירים מורים מקצועיים, אשר ברוב המקרים, עברו אף הם בחינה פסיכומטרית, והצליחו בה מעל למשוער.

הקורס הפסיכומטרי נערך מספר פעמים בשנה, ומסתיים, לרוב, עם מועד הבחינה עצמה. קורס פסיכומטרי ממוצע נמשך כשלושה חודשים, בהם נפגשים התלמידים עם המרצה בין פעם לפעמיים בשבוע. ישנם קורסים הנמשכים זמן ארוך או קצר יותר.

איך בוחרים קורס פסיכומטרי?

מדינת ישראל מבורכת במוסדות לימוד המעבירים קורסי פסיכומטרי, ונראה כי לא פשוט לבחור את הקורס שיתאים לכם ביותר. לכן, על מנת לסייע בהחלטה, להלן רשימת שאלות אותן כדאי לשאול בעת בירור תנאי הקורס, כאשר חשוב להתייחס דווקא למאפיינים שיהפכו את הקורס מתאים לכם באופן אישי, ולאו דווקא קורס אליו רבים הם ההולכים.

קורסים הנחשבים מבוקשים מאוד, ימנעו מכם את ההנאה שבכיתות עם מספר תלמידים מצומצם, יחס אישי, מורים מצוינים, ובעיקר, התאמה של קצב הלימוד אליכם באופן ישיר. ואלו בדיוק השאלות אותם כדאי לכם לברר לפני בחירת מוסד הלימודים.

מהו מספר התלמידים בכל כיתה? כיצד מתמודדים המורים במצב של פערים בין יכולות התלמידים? האם תוכלו לקבל חיזוק באופן אישי במידה ואינכם בקצב הלימוד? כיצד מתנהל השיעור, האם רק כהרצאה או כדיון בו שותפים כלל התלמידים?

את איכות המדריכים, מלבד לברר מה היה הציון שקיבלו, לא תוכלו לדעת אלא עד שבאמת תלמדו איתם. אמנם בכל קורס פסיכומטרי המדריכים הם בעלי ציוני פסיכומטרי גבוהים במיוחד, ואמנם חוות דעת של אחרים יכולות לעזור, אך עיקר ההתאמה בין מורה לתלמיד היא עניין אינדיבידואלי. פגישה מוקדמת עם המדריך יכולה לעזור לך להרגיש אם דווקא הוא יוכל לעזור לך, ובמקרה הזה כדאי לסמוך על האינטואיציות.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.