שיטות לתכנון וארגון הזמן בלימודי פסיכומטרי - מידע מפורט אודות שיטות לתכנון וארגון הזמן בלימודי פסיכומטרי.
Emama

שיטות לתכנון וארגון הזמן בלימודי פסיכומטרי

»
»
»
»

המבחן הפסיכומטרי חשוב מאוד לכל הדעות. לימודי פסיכומטרי חיוניים לקבלה ללימודים בפקולטות מבוקשות, העשרת אוצר המילים, שיפור כישורי האנגלית ופיתוח הרגלי למידה נכונים. הסוד להצלחה בפסיכומטרי טמון בחשיבה מהירה, תגובה מהירה, ריכוז והרבה תרגול. ככל שמתרגלים יותר מבחנים וטכניקות, הציון עולה בהתאם.

לימודי פסיכומטרי דורשים תקופה ארוכה של הכנה. ארגון נכון של זמן, הצבת מטרות ועמידה ביעדים משפרים פלאים את תהליך הלמידה. כבר בשלבים ראשונים יש לערוך רשימה שכוללת את כל התכנים שיש ללמוד, לוח הזמנים של הקורס, לוח הזמנים של הסימולציות ועזרי התרגול.

תרגול נוסף לפסיכומטרי

ציון פסיכומטרי גבוה דורש שעות רבות של תרגול. התמקדות בספר אחד בלבד לא תביא תוצאות מקסימליות. לימוד פסיכומטרי יסודי מתבסס על כמה ספרים מכמה מכונים, תוכנות מחשב ומאגרים של שאלות ברשת.

ספרי תרגול משומשים ניתן לרכוש בחנויות ספרים או להשאיל מחברים ואחים בוגרים שכבר נבחנו בפסיכומטרי. ייתכן כי הספרים הישנים לא כוללים את כל החומר הדרוש לכם ולכן לא כדאי להסתפק רק בהם, אך כל מאגר שאלות נוסף לתרגול מבורך.

תכנון זמן הלימוד

לאחר שהורכבה הרשימה וסודרה ערימת הספרים על המדף הגיע הרגע בו יש לחלק את חומר הלימוד בהתאם ללוח הזמנים. אלו שהקדימו להתחיל בלימודים בשלב מוקדם יוכלו ליהנות מזמן למידה ממושך יותר. לימודי פסיכומטרי כדאי לפרוס על פני חודשיים לפחות.

אלו שזקוקים לציון גבוה מתבקשים להתחיל בלימודים כ-4 חודשים לפני יום הבחינה. את הזמן שיוקדש בכל יום ללימודים קובעים בהתאם לסדר היום, כאשר כשבועיים לפני הבחינה כדאי להפסיק ללמוד ולהקדיש את מלוא תשומת הלב לבחינות.

3 שעות לימודים בכל יום יהיו די והותר. החלוקה המומלצת היא: שעה אחת לתרגול חשיבה כמותית, שעה לתרגול אנגלית ושעה לתרגול חשיבה מילולית. בשעות הערב יש להשלים את ההכנה באמצעות קריאה בספר באנגלית ושינון מילים מתוך מילון הפסיכומטרי לפני השינה.

שיעורי הבית בקורס

כבר במועד ההרשמה לקורס תקבלו לידכם ספרים עבים שמכילים מאות עמודים של תרגילים. חלק ניכר מהתרגול תתבקשו לבצע בשעות הפנאי בבית או במרכזי הלימוד של בית הספר. ללא הכנת שיעורי בית ותרגול קשה יהיה להגיע לבחינה מוכנים. לימודי פסיכומטרי דורשים השקעה רבה. קשה יהיה להמשיך לעבוד במשרה מלאה לצד ההכנה לפסיכומטרי. לימוד פסיכומטרי יעיל דורש זמן הרבה זמן פנוי, מוטיבציה ומשמעת עצמית.

לוח זמנים שאפשר לעמוד בו

הסוד להרכבת לוח זמנים מוצלח טמון בפרופורציות. משימות בלתי אפשריות או עומסים מוגזמים של לימודים יביאו עמם רק ייאוש. מדריכי הפסיכומטרי ממליצים שלא להעמיס כמויות גדולות של מידע על המוח בטווח קצר. יכולת הריכוז של התלמיד נפגעת לאחר שעתיים של למידה ללא הפסקות.

לאחר כל שעה וחצי של לימודים יש לקבוע רבע שעה של הפסקה בה אפשר לצאת להליכה קצרה, לאכול, לדבר עם חברים או לשחק עם הכלב. רצוי שלא לבלות את ההפסקה מול מסך המחשב או הטלוויזיה. לימודי קבוצתי מומלץ גם כן על ידי המדריכים. לימודי פסיכומטרי הופכים נעימים יותר כאשר כמה חברים לומדים יחד.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.