Gmat - מידע מפורט אודות Gmat.
Emama

Gmat

»
»
»

בחינת gmat, ה-Graduate Management Admission Test, היא בחינה בינלאומית אשר מיועדת למועמדים ללימודי תואר שני במנהל עסקים, בכל רחבי העולם וגם בישראל. זו נחשבת לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות ביותר שקיימות כיום בעולם האקדמי, מה שלא מונע ממאות ואלפים בישראל לבדה לגשת אליה מידי שנה.

מבנה מבחן ג'ימט מלא

בחינת ה-gmat נעשית באנגלית בלבד (בשל היותה בחינה בינלאומית שמגובשת בארה"ב) ומורכבת משלושה חלקים, אשר משתנים הן מבחינת כמות השאלות בהם והן מבחינת תוכנם:

שם החלק הסבר מספר שאלות בפרק זמן מוקצב לפרק ציון ממוצע עולמי
חלק מילולי שאלות רב ברירתיות (אמריקאיות) בהבנת הנקרא, הסקה לוגית והשלמת משפטים 41 75 דקות בין אפס ל-60 28
חלק כמותי שאלות רב ברירתיות בנושאים שונים מעולם המתמטיקה, כגון אחוזים, חזקות, שורשים, גימטרייה, אלגברה ועוד 37 75 דקות בין אפס ל-60 35
חיבורים בפרק זה שני חיבורים בשני נושאים שונים (הנושאים לא ניתנים לבחירה). בחיבור הראשון נדרש הנבחן להביע דעה בנושא מסוים, ובשני לנתח מקרה שאלה אחת 60 דקות (30 דקות לכל חיבור) בין אפס ל-6, ב'קפיצות' של חצי נקודה 4.3

??בין פרק לפרק ישנה הפסקת רשות של עשר דקות.

קביעת הציון הסופי

ככלל, ציון בחינת הג'ימט הוא בין 200 ל-800, כמו בפסיכומטרי. אבל, ממש כמו בבחינה הפסיכומטרית, גם כאן הציון לא נקבע על פי כמות התשובות הנכונות בלבד, כפי שהתרגלנו בבית הספר, אלא משוקלל בהתאם לנתונים שונים.

בחינת gmat נעשית בצורה אדפטיבית, כך שכל תשובה שיספק הנבחן (הבחינה כולה נעשית על גבי מחשב) תקבע את זהותה של השאלה הבאה. השאלה הפותחת של המבחן היא שאלה ברמה בינונית, ומרגע שענה עליה הנבחן, ישנן שתי אפשרויות:

  • אם התשובה של הנבחן נכונה, שאלתו הבאה תהיה קשה יותר
  • אם התשובה של הנבחן שגויה, שאלתו הבאה תהיה קלה יותר

יש לכך כמה משמעויות:

  • ראשית, כל בחינה תהיה שונה לחלוטין מהבחינות האחרות, בעיקר בכל הקשר לסדר השאלות אך גם בכל הנוגע לזהותן.
  • שנית, הנבחן לא יכול לחזור לאחור ולתקן שאלות עליהן כבר ענה.
  • שלישית, רמת השאלות הכוללת בבחינה, תשפיע על הציון הסופי שיקבל הנבחן.

מבחן ג'ימט מלא ומבחן ג'ימט כמותי

כיום, ישנם לא מעט מוסדות אקדמיים אשר לא דורשים מהמועמד לעבור את בחינת ה-gmat כולה, אלא רק את הפרק הכמותי, מה שמוגדר היום כ-gmat כמותי. ההבדלים כאן הם באורך הבחינה ובנושאים שבהם היא עוסקת.

בישראל, כמעט כל המוסדות האקדמיים אשר מציעים מסלולים לתואר שני במנהל עסקים, דורשים מהמועמד לעבוד מבחן gmat כמותי בלבד.

שני המוסדות היחידים, נכון להיום, שמחייבים את הנבחן לעבור את הבחינה במלואה, הם הטכניון ואוניברסיטת חיפה.

מועדי הבחינה, דרך ההרשמה, תוקף הציון

מועמד אשר מעוניין לעבור את בחינת ה-gmat יוכל לעשות זאת אחת לחודש, אך לא יותר מחמש פעמים באותה שנה. נבחן אשר זוכה לציון הגבוה ביותר, 800, לא יוכל להיבחן בבחינה זו במשך חמש שנים. זוהי גם התקופה במהלכה הציון בבחינה נותר בתוקף.

הבחינות מתקיימות מידי יום, פעמיים בכל יום, בשעות שמונה בבוקר ו-12 בצהרים, במקום אחד בלבד נכון להיום: מגדל ב.ס.ר 1 ברמת גן, בכתובת: רחוב בן גוריון 2, קומה תשיעית.

כיצד נרשמים? נכנסים לאתר הרשמי של הבחינה, מתקשרים אל מוקד השירות הטלפוני של הבחינה או שולחים פנייה בדואר או בפקס.

מקורות לעיון נוסף והכנה לבחינה

בהצלחה!

הבהרה

המידע המופיע באתר זה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה ואל מוסדות הלימוד בכדי לקבל את המידע העדכני ביותר אודות הנושאים המופיעים באתר. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון