איך להתכונן נכון לבגרויות? כל הטיפים

התקופה של הבגרויות היא לחוצה מאוד גם עבור התלמידים המצטיינים של השכבה, במהלכה לא מעט תלמידים לעיתים ממש נשברים תחת הסטרס והעומס. החדשות הטובות הן, שבהמשך הדרך, נניח שתואר ה-BA, הלימודים מחולקים לסמסטרים, וזה קל יותר. בינתיים, קחו מאיתנו טיפים להתכונן לבגרויות בצורה נכונה.

רוב תלמידי התיכון מתנהלים תחת עומס הבגרויות והלחץ לעבור אותם, ואין ספק שקיים איזשהו מרוץ מבגרות לבגרות. ישנם לא מעט תלמידים שלא מצליחים בבגרות, כי הם לחוצים או לא יודעים כיצד להתכונן כראוי, ולכן, הטיפ הכי חשוב הוא לא להתכונן לבגרויות "על עיוור". מה הכוונה? הכוונה היא שאם אתם מרגישים אובדי עצות, פשוט תעשה סדר בנושא ותבינו מה מרגיע אתכם ומשליט סדר בחייכם. לפני שנרחיב במדריך הבא על הנושא, קחו מאיתנו כמה טיפים כבר עכשיו.

 

  • סדר וארגון: לפני שתתחילו ללמוד, ערכו תוכנית לימים או לשבועות לקראת הבחינה, כך שתוכלו להתמודד עם כל נושא אחד-אחד ולתכנן אילו נושאים זקוקים לתשומת לב מיוחדת.
  • לו"ז לימודים: תנו לעצמכם מספיק זמן להשקיע בכל נושא והשתדלו לא להתמהמה. כמו כן, הציבו יעדים קטנים יותר מדי יום במקום לנסות לדחוס הכל בבת אחת.
  • קבוצות לימוד: בעוד שלחלק מהתלמידים זה פחות מתאים כי הם אוהבים ללמוד סוליקו, קבוצות לימוד יכולות להיות מאוד אפקטיביות עבור תלמידים אחרים.
  • סיוע פרטי: אל תחששו לקחת שיעורים פרטיים אם אתם מרגישים צורך בכך, זה יכול רק למנף אתכם למעלה.
  • הפסקות: אל תשכחו לקחת הפסקות, ואפילו תגדירו לעצמכם מראש את זמני ההפסקה והעיתויים לצאת אליה.

מה כדאי לכם לעשות טרם הבגרות

יש כמה דברים שונים שמומלץ ופחות מומלץ לעשות טרם בחינות בגרות חשובות, או אפילו ערב לפני הבגרות. למשל, מאוד מומלץ לא לדחות לרגע האחרון את הלימודים (למעט חזרה גנרלית). כמו כן, חשוב במיוחד לאכול טוב לפני הבחינה, אבל מצד שני, חשוב לא לאכול דברים כבדים מדי. למשל, פחמימות כמו תפו"א, פסטה ועוד – ממש לא מומלץ.

לא פחות חשוב, לישון טוב לילה לפני הבגרות, אתם תתפלאו עד כמה שינה טובה יכולה לקחת אתכם למקומות של חדות חושים. אם אתם רגילים לשחק פלייסטיישן עד אמצע הלילה, תנסו להיגמל מזה לפני הבגרויות. כשבוע לפני הבגרות, תתחילו לצמצם את השימוש שלכם במשחקים, הסחות דעת שונות וכולי.

יום הבחינה מה חשוב לדעת וכיצד לפעול?

רובם המוחלט של הטיפים שיכולים לעזור ביום הבחינה או במהלך הבחינה, לא מורכבים מאוד. אם מדובר על הבחינה עצמה, חשוב לקרוא את השאלות עד הסוף, לאט ולוודא שאתם לא מפספסים שום דבר. אל תיפלו ללחצים של "לסיים כמה שיותר מהר". זה שאתם רואים מישהו לידכם מסיים את הבגרות וקם, זה לא אומר כלום. לכל אחד ואחת יש את הקצב שלהם, קחו את הזמן.

כמו כן, יש להקפיד על תכנון וחלוקת הזמן בצורה נכונה, כלומר אל תשאירו את לסוף שאלות מאוד מורכבות וכאלו שמצריכות חפירה עמוקה בזיכרון. לבסוף, לאחר שאתם מסיימים את הכל או את מה שאתם יודעים, יש לעבור על התשובות לפני ההגשה. יתרה מכך, לאחר סיום הבחינה, עדיף רגע לעצור, לקחת כמה דקות נשימה ורק אז לבדוק את התשובות. זכרו, החיפזון מן השטן.

לסיכום, כמה מילים על טיפים לבגרויות

בסופו של דבר, הטיפים שריכזנו כאן עבורכם יכולים לעשות לכם סדר בנושא הבגרויות, מה שיוביל אתכם בדרך הנכונה גם בהמשך הדרך. לאחר התיכון מגיעים הלימודים האקדמאיים, משרות שמצריכות לימודים ועדכונים וכולי. לכן, הטיפים שריכזנו כאן הם לא רק טיפים לבגרויות, אלא דגשים להתנהלות כללית טובה יותר במהלך חייכם העתידיים.

ככל שתקפידו על למידה נכונה, ולאו דווקא בעזרת הטיפים שלעיל, כך תוכלו לכוון את עצמכם במסלול הנכון של החיים. מלבד הדגשים שריכזנו כאן עבורכם, יש אינסוף טיפים שיכולים לעזור לכם. אם משהו אחר עובד לכם ועושה לכם טוב, לכו על זה. בשורה התחתונה, לכל תלמיד ותלמידה יש את הדרך שלהם להצליח. בהצלחה!