הטבות שמגיעות לסטודנטים בזמן לימודי התואר ולאחר סיומם

באופן גורף, ניתן להגיד, כי לכל הסטודנטים ניתנת הזכות ללמוד, כאשר בכך הכוונה שיש לספק לכל סטודנט את הצ'אנס ללמוד במכללה או באוניברסיטה, ולספק לו את כל המידע והחומרים שדרושים לו על מנת לרכוש ידע. אף סטודנטים בעלי מוגבלויות כאלו ואחרות צריכים לקבל את ההזדמנות ללמוד, תוך התאמה של מקום הלימודים לצרכים שלהם. ואם תמשיכו ללמוד תגלו הכול על – הטבות שמגיעות לסטודנטים בזמן לימודי התואר ולאחר סיומם...

במה מסתכמות נקודות הזכות לבוגרי תואר?

 יש כל מיני נקודות זיכוי לתואר ראשון, שני ושלישי, ולהלן נסקור אותן בהרחבה, תוך כדי פירוט, למען תבינו יותר טוב את הלך הרוחות, כלעיל –

  • סטודנטים זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה למי שלומד לימודי מקצוע.
  • סטודנטים ייהנו מפטור ממס הכנסה בעבור מלגה של לימודים באו מלגת מחקרים לסטודנטים, כמו גם לחוקרים במוסדות אקדמיים.
  • סטודנטים שגמרו את לימודי התואר הראשון במקום אקדמי מוכר, זכאים לקבל נקודות זיכוי ממס הכנסה, אשר בהכרח יקטינו בשבילם את גובה המס לתשלום בעת העסקתם. הטבות המס הללו יסייעו לכם להשתלב בעולם העבודה, ולשלם הרבה פחות מסים עם תום הלימודים.

שיעור נקודות זיכוי למסיימי תואר ראשון הינו כלעיל -

  • למסיימי תואר ראשון יש את הזכות לקבל רק נקודת זיכוי אחת.
  • אותה נקודת זיכוי תקפה למהלך רק שנת מס אחת, כשנה אחר כך או לשנת המס שלאחר תום הלימודים, בהתאם לבחירה אישית שלכם.
  • מי שסיים ללמוד עד שלהי שנת 2013, או ראשית שנת 2014, זוכה בנקודה אחת לכל שנת לימודים, ובמצטבר עד שלוש שנים.
  • נקודת זיכוי ממס הכנסה מגיעה לבוגרי תואר ברפואת שיניים וכל תואר ברפואה.

איזה הטבות מגיעות לסטודנטים בתחבורה הציבורית?

ההטבות שמגיעות לסטודנטים בתחבורה הציבורית בהחלט יכולות לעזור להם, ואלו הן הנחות לסטודנטים בנסיעה ברכבת ישראל, וכן לנסיעה ברכבת הקלה בירושלים, ואף הנחות לסטודנטים בנסיעה באוטובוסים.

אילו הטבות מגיעות לסטודנטים בזמן לימודי התואר?

ההטבות אשר מגיעות לסטודנטים בזמן לימודי התואר הן – הלוואות לסטודנטים לשם עזרה במימון שכר הלימוד, או הנחה בתשלום איגרת רישום הנישואין במוסד הרבנות, או סיוע ביבוא אישי של מכונית לסטודנטים חוזרים, או עזרה להורים לומדים במימון מעונות יום, או סבסוד של מכשירי שמיעה לסטודנט שלא עובד, וכיוצא בזה.

מה הן ההטבות שמגיעות לסטודנטים מטעם אגודת הסטודנטים?

אגודת הסטודנטים מאז ומעולם עשתה ככל שלאל ידה על מנת לסייע לסטודנטים, והיא מציעה להם כל מיני הטבות מטעמה, כמו למשל – טיפולי שיניים במרפאות של האוניברסיטה בתג מחיר של עלות במוסדות שבהם קיימים בתי ספר לרפואת שיניים ועוד כל מיני הטבות, שעשויות להשתנות על פי מקום הלימודים או השירותים שמוצעים מטעם אגודת הסטודנטים. בנוסף לכך, הסטודנטים זכאים לייעוץ משפטי ללא חבות כספית או בהוצאה כספית מסובסדת, מתוך הדאגה לשמירת זכויות קהל הסטודנטים.