המכללה האקדמית לישראל

תוכן [ הסתר ]

המכללה האקדמית לישראל ברמת גן היא מוסד אקדמי צעיר ובועט הקיים משנת 2010. היא נוצרה על ידי שיתוף פעולה בין המכללה לישראל ובין השלוחה הישראלית לאוניברסיטה האמריקאית הריאט וואט, שנציגיה בארץ היו מכללת רמת-גן. התארים של המכללה האקדמית לישראל מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל.

המכללה דורשת מן הסטודנט מידה גדולה של עצמאות והתחייבות לחומר הלימודי הנלמד, וכן דורשת ממנו כי יעשה כל מאמץ לנצל את הזמן עם המרצה כדי לספוג ממנו את כל המידע ההכרחי שיעזור לו להתקדם. מדובר בגישה הנותנת אמון רב בסטודנט וגם דורשת ממנו רבות, ומקווה כי על ידי כך יוכל להתקדם למקומות חדשים.

סיסמת המכללה, "ההצלחה מחייבת", מבטאת תפיסה זאת היטב. היא מאפשרת לסטודנטים לעבוד תוך כדי הלימודים, אך גם סומכת עליהם כי יקפידו למלא את חובותיהם ואת חלקם בלימודים. מועצת המנהלים של האוניברסיטה כוללת שמות בולטים כמו ד"ר מינה צמח.

המכללה עורכת סיורים לימודיים במעבדות של בתי חולים וכן כנסים מקצועיים בתחומים שונים. אתר האינטרנט שלהם מאוד נגיש ויעיל לכל מי שמבקש למצוא עוד מידע או ליצור קשר עם המוסד כדי לברר פרטים נוספים לגבי הלימודים.

מסלולי לימוד לתואר ראשון:

מסלולי לימוד לתואר שני:

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון

תואר ראשון בסיעוד וכן תוכנית ההשלמה לתואר ראשון בסיעוד דורשים פסיכומטרי של מעל 520 לתואר הראשון ו500 לתוכנית ההשלמה. המבקשים ללמוד בתוכנית ההשלמה צריכים להיות בעלי תעודת אח או אחות מוסמכ/ת ישראלית (R.N) וממוצע של לפחות 75 בתעודת הסיום של לימודי ההסמכה. בנוסף, על סטודנט המבקש ללמוד במסלול של תואר ראשון:

  • להיות בעל תעודת בגרות (ממוצע 80 למסלול הסיעוד וניהול מערכות הבריאות. ממוצע 85 למסלול ניהול מערכות מידע)
  • אם הוא נמצא בישראל פחות מחמש שנים עליו להופיע בוועדת הסטטוס המוסדית כדי לבחון את רמת העברית שלו
  • להיות בעל אזרחות ישראלית או תושב קבע
  • מועמדים מעל גיל 30 יכולים להחליף תעודת בגרות בציון מכינה של המכללה

תנאי קבלה ללימודי תואר שני

  • הצגה של תעודת בוגר תואר ראשון עם ציון ממוצע של 80 ומעלה
  • ראיון אישי או ועדת קבלה
  • שלל מסמכים המפורטים בערכת הרשמה שמקבל המועמד

כל מסלול לימודים לתואר שני מחזיק במספר דרישות קבלה ייחודיות כמו למשל התואר הראשון שצריך להיות לנרשם, וקורסי ההשלמה הנדרשים, אם ישנם כאלו, בהתאם לתואר הראשון.