יתרונות ההשכלה מבחינה אישית ומבחינת החברה

להשכלה יש יתרונות רבים. היא תורמת לא רק לאדם עצמו, מבחינת קידום הקריירה, פיתוח המיומנויות וההזדמנויות שלו לתעסוקה, אלא גם לחברה ולקהילה.

לפי המחקר, קהילות שבהן שיעורים גבוהים יותר של אנשים משכילים – בין אם הם בעלי תואר ראשון במתמטיקה יישומית או דוקטורט בהיסטוריה – חוות בריאות טובה יותר, יציבות כלכלית גבוהה יותר, פשיעה נמוכה יותר ושוויון גדול יותר. כדי לגלות יתרונות נוספים, המשיכו לקרוא!

הפחתת העוני

שורש העוני נעוץ בחוסר נגישות לחינוך. חוסר השכלה יכול להוביל אנשים למעגל העוני, ולהיפך, גישה להשכלה יכולה להיות הדרך שתוציא אותם ממעגל העוני.

אנשים משכילים מנהלים אורח חיים בריא יותר (למשל, הם נוטים להתאמן באופן קבוע, ולהימנע מעישון), הם בסיכון נמוך בשליש לחלות במחלות לב ונוטים לחיות זמן רב יותר.

אחד היתרונות האישיים של ההשכלה הוא ההזדמנות שלכם לצמוח, להתנסות במה שמלהיב אתכם ולמצוא את עצמכם. רכישת השכלה תאפשר לכם להיחשף למגוון רחב של אנשים ורעיונות המרחיבים את הדעת.

חיבורים חוצי גבולות

העולם החדש של החינוך הדיגיטלי עוזר לאנשים שלומדים באקדמיה להתחבר עם אנשים מתרבויות אחרות החיים ברחבי העולם. כסטודנטים תוכלו ליצור שיתופי פעולה חוצי גבולות, להגביר את המודעות התרבותית ואת ידע העולם שלכם.

במהלך הלימודים, תקבלו הזדמנויות ליצירת קשרים חברתיים ונטוורקינג. ההשכלה תספק לכם את המרחב וההזדמנויות שיאפשרו לכם להיפגש עם אנשים בעלי דעות דומות ועם אנשי מקצוע מובילים בתחומם, וליצור קשרים גם באמצעות פעילויות מחוץ לקמפוס.

השגת התשוקה שלכם

כשאתם נלהבים מנושא מסוים אתם נהנים להתעמק בו. השכלה נותנת לכם את המרחב לעשות זאת. בנוסף, במהלך הלימודים אתם עשויים לגלות בתחום הלימוד שלכם תשוקות חדשות או תחומי עניין חדשים.

תחושה של הישג

סיום הלימודים יעניק לכם תחושה עצומה של הישג ויספק לכם את הביטחון הנדרש כדי לצאת לעולם ולהצליח בחיי העבודה ובחיים האישיים שלכם.

השכלה גבוהה מפתחת מיומנויות שונות. במהלך הלימודים, תידרשו לעבור סוגים רבים של קורסים, דיונים ומטלות. לכן, בסוף הדרך תקבלו לא רק תעודה אלא גם מערך נפלא של כישורים ומיומנויות, המוערכים מאוד על ידי מעסיקים פוטנציאליים שונים.

פרודוקטיביות רבה יותר

אנשים משכילים חוו במהלך חייהם הצלחות רבות. הם יודעים כיצד לנהל את זמנם ואת הכישורים שלהם ולהפוך לפרודוקטיביים יותר. כשתסיימו את הלימודים בהצלחה תוכלו להפוך את האנרגיה היצרנית הזו לכוח עבודה.

תקשורת טובה יותר

במהלך הלימודים תידרשו להגיש עבודות אקדמיות, לעבוד בקבוצות, להשתתף בדיונים או להציג נושא כלשהו בפני אחרים. התנסויות אלה מובילות לתקשורת מעולה בכתב, ליכולת לדבר מול קהל ולתקשורת טובה יותר עם חבריכם ללימודים.

מיומנויות חשיבה ביקורתית

אנשים משכילים יכולים לחשוב, ולחשוב היטב. אחרי הכול, במהלך הלימודים אתם לומדים לשאול שאלות, לשקף ולנתח – כל הכישורים הללו חשובים להצלחה בחיים!

הכתבה בשיתוף >> https://math.technion.ac.il/