כמה טיפים לשנה האקדמית

הרצון להחכים ולצבור תואר אקדמי מתחיל לחלחל אצל הצעירים לאחר השירות הצבאי ולכן הם מחפשים את הנתיב הנכון ביותר עבורם.

בחירה של התחום הלימודי

יש צעירים שמעוניינים ללמוד תחום מסוים וזאת בהתאם שלהם כבר שנים רבות, אך לא בטוח שהתחום מתאים ליכולות שלהם. מצד שני יש אחרים שאינם מסוגלים לקבל החלטה מהו הכיוון הלימודי הנכון עבורם. יש להם הרבה רעיונות והרבה התלבטויות אך קשה להם לקבל החלטה.

ההמלצה לכולם היא להגיע לייעוץ במכללה או באוניברסיטה, לבצע שם מבחנים ושיחות עם המאבחנים ולאחר מכן לקבל מידע רחב על תחומי הלמידה שהם האידאלים עבורם. לעיתים מי שהתלבט יקבל גושפנקא לנישה מסוימת וכך יקדם את התהליך ואילו אחרים יקבלנו זוויות חדשות שלא חשבו עליהן וזאת לאור המקצועות החדשים הרבים שקיימים כעת לאור החדירה המאסיבית של האינטרנט והטכנולוגיות השונות לחיינו.

הרשמה ללימודים אקדמיים

לימודים אקדמאיים אינם עניין של מה בכך והם שונים ממה שזוכרים הסטודנטים מהלימודים שלהם בתיכון. זו הסיבה שיש קורסים שונים בתחילת הדרך שמאד חשוב להירשם אליהם כיוון שהם מעניקים את ההכוונה איך ללמוד, על מה להקפיד, מהי דרך ההתנהלות הנכונה ועוד.

סטודנטים צריכים להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולכן חשוב ביותר שיהיה להם לוח זמנים מקוון מסודר שיש בו את כל המידע על מועדי הלימודים בקורסים השונים, פעילויות מיוחדות כמו מעבדות, מועדי המבחנים, מועדי ההגשה של העבודות ועוד. לאט לאט כל סטודנט ייכנס לדרך החיים הסטודנטיאלית ויפעל על פי לוח הזמנים.

לימודים בכמה אופציות

במכללות ובאוניברסיטאות רבות יש שתי אפשרויות ללימוד. השיטה הראשונה היא השיטה המוכרת שבה הסטודנטים מגיעים לכיתות הלימוד ולומדים פרונטלית, בספרייה או במעבדה וזאת על פי הקורסים השונים. אפשרות נוספת שהחלה לפעול רק מאז פרוץ מגפת הקורונה היא לימודים מרחוק. בדרך זו כל הסטודנטים מתחברים באמצעות תוכנות כמו זום, כל אחד מהם נמצא בביתו או במקום אחר והוא מחויב להשתמש בכל השיעורים בדיוק כמו בלימודים פרונטליים.

ללימודים בשיטה זו יש יתרונות רבים כיוון שהסטודנט חוסך זמן רב של היערכות לנסיעה ללימודים וגם חוסך את מהלך הנסיעה עצמה שעלול להיות במקרים רבים ארוך ומייגע. הוא חוסך את כל השעות הללו ומנצל אותן למטרות חשובות אחרות אשר קשורות ללימודים.

לומדים כדי להצליח

כל סטודנט שנרשם ללימודים מעוניין להצליח ולכן עליו להשקיע בלימודים כי לבד זה לא יקרה. סטודנטים הם בדרך כלל אנשים רציניים והם משקיעים שעות רבות כדי לקדם את עצמם, להוציא ציונים טובים ולהעמיק את הידע. לכן הם מתרגלים מבחנים מקבילים כמו אלו משנים קודמות. כמו כן הם מבצעים עבודות מקיפות ומעמיקות הן כדי להגביר את הידע שלהם וגם כדי לקבל ציונים מעולים.