לימודים בארץ או לימודים בחו"ל?

מתלבטים בין לימודים בחו"ל ללימודים בישראל? אם ככה, הגעתם למקום הנכון שבו הלבטים הם מבורכים. בפורטל לימודים נוכל לנסות לענות על השאלה: איפה עדיף וכדאי ללמוד? כמו כן, נדבר קצת גם על קורסים טכנולוגיים שכדאי להכיר בימינו. 

שאלת מיליון האירו: לימודים בארץ או לימודים באירופה? אולי בכלל בארה"ב? זו שאלה שאלפי סטודנטים עתידיים שואלים את עצמם בכל יום. ועדיין, התשובה היא אינה חד משמעית וכנראה שככה גם תישאר תמיד. בעוד שחלקנו יפיקו תועלת ענקית מלימודים בחו"ל ואולי אפילו יהיה להם קל, לחלקנו יהיה מדובר בפרויקט מורכב למדי.  

יהיה כדאי לקרוא ולעיין בסילבוסים שניתנים להורדה אונליין 

העולם של היום מציע חלופות שונות ואופציות רבות ללימודים, כולל לימודים אקדמאים וקורסים טכנולוגיים. בעוד שקורסים כמו קורס Angular הם פחות נפוצים, קורסים כמו בודקי QA היום דווקא נפוצים ביותר. בפועל, לא חובה לסיים לימודים אקדמאיים בכדי להשתלב בעולם הטכנולוגי של היום. אתם תצטרכו מנטור טוב, ראש פתוח, טוסיק לשקוד עליו ורצון להצליח. 

רגע לפני שאנחנו מחליטים על לימודים בארץ או בחו"ל, יהיה חשוב קודם לעמוד על סוג הלימודים שמעניינים אתכם. יהיה כדאי לעיין בכל מיני סילבוסים שניתנים להורדה באינטרנט, שאלו בעצם הן תוכניות לימוד של מוסדות לימודיים. בין אם אתם מתעניינים בקורסים כמו קורס Angular או קורסים אחרים, הסילבוסים של קורסים אלו בד"כ יהיה אונליין וזמינים להורדה. 

נסו לאתר מידע הנוגע לקורסים שמעניינים אתכם 

כשאתם סוקרים את הסילבוסים השונים של מוסדות הלימוד, נסו במקביל גם לסקור את גוגל ולקרוא מידע לגבי הקורסים השונים. כך תוכלו פחות או יותר להבין את המהות של כל קורס וקורס. כפועל יוצא מכך, תוכלו להבין אם התחום מושך אתכם, או פחות. 

אחד הדברים הכי מהותיים שצריך לקחת בחשבון הוא, הנושא של השפה. אם אתם מחליטים ללמוד בחו"ל, כמובן שחשוב לבחון מקרוב את הנושא הזה של לימוד שפת המקום. גם אם הלימודים עצמם מתקיימים באנגלית ואתם מעולים בה, עדיין כדאי לזכור שאתם במדינה זרה. אם שפת המקום היא אינה אנגלית, ייתכן שזה יקשה על מחייתכם באותה מדינה. 

מסלולי לימוד שמעשירים וגם מקנים יכולות מעשיות 

בין אם אתם מחליטים להירשם ללימודים בארץ או בחו"ל, ההמלצה היא לבחור במסלולי לימוד עדכניים, מעניינים, מפתחים ומסקרנים. מעדיפים קורס Angular או קורס QA? אולי בכלל עיצוב פנים? ככה או ככה, יהיה כדאי לבחור במסלולי לימוד שלא רק מעשירים אתכם ומרחיבים את האופקים שלכם. יהיה כדאי לבחור במסלולי לימוד שיכולים להקנות לכם יכולות מסוימות בשוק העבודה. 

אם אתם לא בטוחים בסוג הקורס שאליו אתם מעוניינים להירשם, יש סיכוי שאתם גם לא בטוחים אם ללמוד בארץ או בחו"ל. במקרה זה, אנו נמליץ לכם לשבת לייעוץ עם יועץ לימודים ולקבל מידע נוסף. בכל מוסד לימודי (אקדמי או לא) ישנם יועצי לימודים שיהיו פנויים לסייע לכם. 

יועצי הלימודים הם בעלי אינטרס מסוים (שתירשמו ללימודים במוסד בו הם מייעצים), אבל הם בהחלט יכולים לפתוח לכם קצת את הראש ולגרום לכם לראות דברים אחרת. הם יכולים להמליץ לכם על קורס Angular ועל קורס תכנות, על קורס QA וקורסי אוטומציה ועוד. כך או כך, יהיה כדאי לשמוע מה יש ליועץ להגיד.