לימודים בתחום הנדלן - מה הכי מתאים לך?

הרבה מקצועות הולכים ונעלמים, אבל ענף הנדלן נמצא כאן כדאי להישאר. זה לא מפתיע, משום שאנשים תמיד יצטרכו בתים. אנשים תמיד יצטרכו בעלי מקצוע בתחומים כגון עיצוב אדריכלי או מעצבי פנים. כיום, הביקוש עצום למומחי משכנתאות, קבלני שיפוצים, קבלני טיח, סיידים וכן הלאה. לא חסר מה ללמוד בתחום הנדלן, אולם כך תוכלו לדעת מה הכי מתאים לכם ללמוד.

 

ללמוד משכנתאות – למי זה מתאים

בנדלן לא כולם קבלני בנייה או שיפוצים ויש צורך ניכר בשוק במומחי משכנתאות אובייקטיביים. אם תחום המימון מדבר אליכם, אם אתם טובים במספרים ורוצים לעזור ולייעץ לאנשים איך להשיג את המשכנתא הטובה ביותר, לימודי משכנתאות יתאימו לכם. ושלא תהיה טעות, יועצי משכנתאות פרטיים עובדים מחוץ למערכת הבנקאית. הלקוחות שלכם יהיו זוגות ומשפחות ומשקיעים, שרוצים לקנות דירה או בית וצריכים מי שייעץ להם בבניית תמהיל משכנתא והשגת פתרונות מימון מוזלים.

 

ללמוד תיווך

אם הקשר האישי עם הלקוח חשוב לכם, אבל פחות מעניין אתכם להתעסק במשכנתאות, תוכלו ללמוד תיווך נדלן. לימודי תיווך נדלן מתאימים לאנשים בעלי יכולת מכירה, אך גם כאלה שרוצים לפעול בהגינות ולסגור עסקאות של מיליונים, לעיתים קרובות. אלה לימודים שמתאימים לכם אם אתם יוצרים קשר טוב עם אנשים, אוהבים נדלן ורוצים להגיע להכנסות נאות.

 

ללמוד עיצוב פנים ואדריכלות

אם אתם בעלי ראייה אסתטית נרחבת ורוצים להתפרנס מעיצוב מבנים (פנים או חוץ), את או אתה תוכלו ללמוד עיצוב פנים. מעצבי פנים נדרשים מאוד הן בשוק הפרטי הן בשוק המוסדי. מעצב יכול להתמחות בעיצוב משרדים, בעיצוב בתים משופצים, עיצוב דירות קבלן או דירות יוקרה וכן הלאה. אם אתם רוצים לקחת את המקצועיות לרמה הגבוהה ביותר, תוכלו ללמוד אדריכלות. זו הכשרה אקדמאית יוקרתית ונרחבת במיוחד. אדריכלים אחראים לא רק על עיצובי פנים אלא גם על עיצובים פונקציונליים ועיצובי חוץ, במבני מגורים, מבני משרדים, מגדלים מפוארים, מבנים מסחריים ועוד.

 

ללמוד הנדסת בניין

אם יש לכם צורת חשיבה ריאלית, אתם אוהבים לחקור דברים לעומק ואתגרים ואחריות לא מפחידים אתכם, תוכלו להצליח כמהנדסי בניין. הנדסאות בניין (לימודים דו שנתיים) או הנדסת בניין (לימודים של 4 שנים), יאפשרו לכם להשתלב בפרויקטים כמתכננים וקונסטרוקטורים. מהנדסים או הנדסאי בניין משתלבים כקבלני ביצוע, מפקחי בניה, מומחים לשרטוטים ותוכניות בנייה וליווי פרויקטים פרטיים או ציבוריים.

 

ללמוד קבלנות ביצוע

קבלני ביצוע יכולים להשתלב בשלל פרויקטים, הן בחברות קבלניות והן במשרדי אדריכלות וכבעלי עסקים שמספקים שירותי שיפוץ, בניה, שיקום ועוד. קבלני ביצוע רשומים לרוב יעברו כברת דרך בתחום, לרבות הכשרות בתחומים המושכים אותם (קבלני צבע, טיח, שיפוצים, קבלני גמר ועוד). קורסים בתחום לקבלני בניין יכולים להתאים לבעלי ניסיון כמנהלי עבודה, בוגרי לימודי הנדסאות וביצועיסטים בתחומי השיפוץ והקמת מבנים.