לימודי בודקי תוכנה

תוכן [ הסתר ]

עם עליית החשיבות של בדיקת איכות מוצרי פיתוח בתחום התוכנה, עולה הביקוש לבוגרי לימודי בודקי תוכנה. אבטחת איכות הוא תחום הנחשב לאחד מן התחומים המתפתחים בשוק ההייטק, שיש לו השפעה ישירה על רווחיות החברה.

במאמר הבא, נסביר מהם לימודי QA ונלמד על אופי תוכנית הלימודים בתחום אבטחת האיכות.

מהם לימודי בודקי תוכנה?

לימודי בדיקות תוכנה הם חלק בלתי נפרד מתחום לימודי מחשבים, אשר הפכו בשנים האחרונות לאחת מן החוליות החשובות ביותר להצלחה הכלכלית והטכנולוגית של חברות הייטק. אנשי QA אמונים על תהליכי התכנון, הביצוע והבקרה בתחום אבטחת האיכות ויש להם חלק חשוב בהצלחה של כלי פיתוח חדשים.

קורס בודקי תוכנה הוא קורס מקצועי ומאתגר אשר במהלכו יחשפו הסטודנטים לרזי עבודת ה ? QA.

מטרת הקורס ללימודי בודקי תוכנה הוא להנחיל את הידע התיאורטי, הכלים והניסיון הדרוש לתכנון ולביצוע של בדיקות תוכנה מקצועיות ומתקדמות ולהשתלבות בשוק ההיטק בתפקידי מפתח בתחום הנדסת בדיקות תוכנה.

נושאי לימוד

במהלך לימודי בודקי תוכנה, ייחשפו הסטודנטים למגוון רחב של נושאי לימוד, כגון: מבוא לבדיקות תוכנה, היכרות עם סביבות פיצוח שונות, מחזור חיים של תוכנה, היכרות עם בסיסי נתונים, הכרות עם מערכות הפעלה (WIN, UNIX), סוגי בדיקות, מבוא לחלונות Linux, תכנות בדיקות (STP), הכנת סביבת בדקות (STR), כתיבת מסמכי בדיקות, אבטחת איכות, הרצת בדיקות, חקירת פרוטוקולי תקשורת, יסודות התכנות, כלי בדיקות, כתיבת מסמכי בדיקות, כתיבת סקריפטים ועוד.

תכנית קורס בודקי תוכנה

כאמור, תוכנית הלימודים בתחום בדיקות תוכנה עשויה להשתנות בין מוסדות ההשכלה השונים, כאשר באופן כללי, מדובר בתוכנית הנלמדת בהיקף של 160 שעות אקדמיות, המורכבות מלימודי מבוא לבדיקות תוכנה, לימודי ליבה בתחום בדיקות תוכנה, התמחות מעשית והגשת פרויקט גמר.

תנאי קבלה ומשך הלימודים

כאמור, תנאי הקבלה ללימודי בודקי תוכנה עשויים להשתנות ממוסד זה למשנהו, כאשר באופן כללי, תנאי הסף כרוכים בידע קודם בתפעול של סביבה ממוחשבת, הגשה של קורות חיים, מעבר של מבחן התאמה וראיון אישי. קורס בודקי תוכנה נלמד בהיקף של 160 שעות אקדמיות ונמשך כחצי שנה.

התעודה

בוגרי לימודי בדיקות תוכנה, אשר עמדו בכל דרישות הקורס בהצלחה, לרבות: נוכחות מלאה, הצלחה במבחנים והגשת פרויקט גמר, הינם זכאים לקבל תעודת הסמכה של בודק תוכנה (QA) מקצועי. בוגרי קורס בדיקות תוכנה, יוכלו להשתלב בשוק ההייטק בתור בודקי תוכנה מקצועיים ולהתקדם לתפקידי ניהול בתחום ה ? QA.

לסיכום, אם ברצונכם לקחת חלק בתחום הפיתוח של תוכנות בשוק ההיטק ? לימודי בודקי תוכנה הוא התחום הנכון עבורכם.