לימודי חשמלאי מוסמך

רשת יציבה של חשמל היא הכרחית על מנת לספק לתושבים איכות חיים נאותה – החל מאור, דרך היכולת להכין מזון ולהתחמם ועד לאמצעים מצילים חיים בבתי חולים ובמפעלים. כיוון שהעיסוק בחשמל או אפילו מגע איתו יכול להיות מסוכן – אנשי מקצוע בתחום זה צריכים להכיר לעומק את עקרונות הפעולה של החשמל, ומרבית הלקוחות אשר יבקשו לקבל שירות של חשמלאי – ירצו לראות בעיניהם תעודת מקצוע על מנת להיות בטוחים. מכאן החשיבות של אנשי מקצוע אלה והדרישה הגבוהה למקצועו של החשמלאי – בכל זמן ובכל מקום, ללא תלות במתרחש בשוק העבודה.

מי יכול להיות חשמלאי?

על מנת לעבוד ולתת שירותים בתחום החשמל יש צורך בלימודים מעמיקים של פיזיקה, כימיה, תורת החשמל ויישומים בשטח שמתאימים ללקוחות פרטיים, מוסדיים או כאלה מעולם התשתיות. את הרישיון לעסוק כחשמלאי מקבלים ממשרד הכלכלה עם תום ההכשרה. כאשר נתקלים במודעת דרושים חשמלאים חשוב להבין לאיזו דרגה של לימודים ועיסוק מתכוונים, שכן יש שלוש דרגות כאלה –

  • חשמלאי עוזר – הדרגה הראשונה. חשמלאי זה יכול לעסוק בעבודות במתחים נמוכים ועליו להיות מפוקח כל העת על ידי חשמלאי מעשי (שזו הדרגה הבאה).
  • חשמלאי מעשי – יכול לעסוק במתחים גבוהים יותר אך עדיין לא יכול לקבל החלטות או לבצע עבודות שקשורות בתשתית או במערכות מורכבות.
  • חשמלאי מוסמך – הדרגה הבכירה ביותר. יכול לטפל או להיות אחראי על מערכות חשמל מורכבות של מפעלים, בתי מלאכה, בתי מלון או תשתיות עירוניות.

אפשרויות הקידום של חשמלאי

דרגות ההתמחות של החשמלאי הן מודולריות, כלומר לאחר תקופת עיסוק בכל שלב אפשר להמשיך בלימודים כדי להתקדם ולקבל רישיון בדרגה גבוהה יותר. ככל שהחשמלאי יהיה בעל דרגה גבוהה יותר כך יוכל לעסוק בעבודות חשמל מורכבות – לא רק בעבודות חשמל פשוטות בבתים פרטיים אלא בעבודות חשמל עירוניות ומוסדיות, ואף לקחת תחת אחריותו מבנים גדולים כמו בתי מלון בהם רכיב החשמל הוא קריטי. כמובן שככל שהדרגה תהיה גבוהה כך גם תחום האחריות של החשמלאי, ומכאן גם פועל יוצא השכר שלו יהיה גבוה. בנוסף, חשמלאי יכול לעבוד במסגרת חברה הנותנת שירותי חשמל שונים וכמובן לפתוח עסק עצמאי.

עבודה כחשמלאי ועתיד בטוח!

עולם התעסוקה מתעתע כבר לא מעט שנים ותקופת הקורונה רק החמירה את המצב. אנשים מצאו את עצמם מחוץ למקצוע שהם רכשו או למדו ומתקשים להחליט לאיזה כיוון לפנות. לימודי חשמלאי מוסמך יכולים להוות את הפתרון עבורם. הם יכולים ללמוד את המקצוע, להתחיל לעסוק בו ואט אט לרכוש עוד כלים ומיומנויות שיקדמו אותם בסולם הדרגות והעבודות בתחום החשמל. תמיד יש צורך באנשי מקצוע מוכשרים ומורשים לעבודה ולכן הכיוון הזה יכול להבטיח פרנסה יציבה, טובה וכזאת שתימשך לטווח הארוך.