לימודי יחסי ציבור

תוכן [ הסתר ]

יחסי ציבור הם חלק בלתי נפרד מעולם התקשורת המודרני. היום לכל שחקן, פוליטיקאי, איש עסקים ומוסד ציבורי יש דובר או איש יחסי ציבור המטפל ביצירת תדמית חיובית בתקשורת. מלאכתו של איש יחסי הציבור הינה רבה וכוללת בתוכה אלמנטים רבים מעולם העיתונות. בעידן של תהפוכות וסקנדלים תקשורתיים הנחשפים מדי יום בתקשורת עסקים רבים יודעים כי אין באפשרותם לוותר על פונקציה חשובה זו.

מהם לימודי יחסי ציבור?

לימודי יחסי ציבור הם לימודים מרתקים, דינאמיים ומאתגרים שמטרתם להקנות מיומנויות וכלים בסיסיים בתחומי הדוברות והתקשורת אשר ישרתו את הסטודנטים במהלך עבודתם בייצוג של ארגון, עסק או אדם בערוצי המדיה השונים (רדיו, עיתונות, טלוויזיה ואינטרנט). במהלך הלימודים יחשפו הסטודנטים לתיאוריות, שיטות עבודה, טקטיקות ואסטרטגיות שונות אשר יסייעו להם לדעת כיצד לתכנן קמפיין של יחסי ציבור, כיצד להטמיע את המסרים הנכונים וליצור את התדמית הרצויה בתקשורת, איך לעבוד עם עיתונאים ועוד.

בוגרי מסלול יח"צ יוכלו לעסוק כדוברים או יחצ"נים של משרדי דוברות ויח"צ או להשתלב במשרדי ממשלה, מערכות השלטון המקומי, בעסקים ובייצוג אמנים ואנשים פרטיים בתקשורת.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בתחום של יחסי ציבור הינם מגוונים ומאתגרים ועשויים להשתנות בהתאם למסלול הלימודי הנבחר ולמוסד הנלמד, כאשר באופן כללי נושאי הלימוד העיקריים במסלול יח"צ כולל את הקורסים הבאים: מושגי יסוד בתקשורת המונים, ניהול יחסי ציבור בארגון עסקי, יח"צ ומנהל ציבורי, בניית אסטרטגיה וטקטיקה ביחסי ציבור, פרסום ויחסי ציבור, ניהול משברים ותרומה לקהילה, שיווק, פרסום ויח"צ, יח"צ ודרכי פעולה בארגונים שונים, דינים ביחסי ציבור (אתיקה, לשון הרע, אמינות ועוד), עיתונאות ויח"צ (כתיבה עיתונאית, מיצוב ויצירת תדמית ציבורית, עריכת מסיבת עיתונאים וכו'), דוברות, שימוש בסקרי דעת קהל ומחקרים ועוד.

תכנית לימודי יחסי ציבור

תכנית לימודי יחסי ציבור הינה תוכנית מאתגרת, מגוונת ומרתקת הטומנת בתוכה לימודים תיאורטיים ולימודים מעשיים.

במסגרת הלימודים התיאורטיים ילמדו הסטודנטים את הקורסים הבאים ? במסגרת הלימודים התיאורטיים יחשפו הסטודנטים לקורסים מתחומי התקשורת, הפרסום והעיתונות כגון: תקשורת המונים, מודלים בתקשורת, בניית קמפיין יחסי ציבור, בניית אסטרטגיה וטקטיקה ביחסי ציבור, פרסום ויחסי ציבור, ניהול פעילות יח"צ בארגונים עסקיים, פולטיים, עמותות, ניהול משברים, מחקר ביחסי ציבור ובחינת האפקטיביות של מסע יחסי ציבור, דינים ביחסי ציבור ועוד.

במסגרת הלימודים המעשיים ילמדו הסטודנטים את הקורסים הבאים ? במסגרת הלימודים המעשיים ילמדו הסטודנטים את מלאכת המחשבת של כל איש יחסי ציבור ודוברות לרבות: כתיבת נאומים, כתיבה עיתונאית, כתיבת ידיעה לעיתונות, בניית תדמית במדיה הכתובה, המשודרת והאלקטרונית, ארגון מסיבת עיתונאים, ייזום פרוייקטים תדמיתיים, ארגון סיורים עיתונאים, פרזנטציה, הופעה מול מצלמה, תורת ההנעה, סגנונות ניהול ופרוייקט גמר לניהול קמפיין יח"צ מלא עבור גוף ציבורי.

מסלולי לימוד

את תחום יח"צ ניתן ללמוד במסגרת של סלול אקדמי כחלק מלימודים לתואר ראשון בתקשורת ובמסגרת של מסלול מקצועי, כחלק מלימודי תעודה מקצועיים, המתמקדים יותר בפרקטיקה ובהכשרה המעשית של הסטודנט לקראת עבודתו כדובר או כאיש יחסי ציבור.

תנאי קבלה ומשך הלימודים

תנאי הקבלה למסלול יחסי ציבור תלויים בהכרח באופי המסלול הלימודי(אקדמי או מקצועי) ובמוסד הנלמד(אוניברסיטה, מכללה או מוסד מקצועי). כאשר באופן כללי, דרישות הקבלה עבור מסלול לימודים אקדמי כרוכות בהצגת תעודת בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה, ציון פסיכומטרי של 550 וריאיון אישי בעוד דרישות הקבלה עבור מסלול לימודים מקצועי כרוכות בגרות מלאה וריאיון אישי.

התעודה

בוגרי לימודי יחסי ציבור במסלול אקדמי, אשר עמדו בכל דרישות התואר, הינם זכאים לתואר ראשון בתקשורת עם התמחות ביחסי ציבור ואילו בוגרי לימודי יח"צ במסלול אקדמי הינם זכאים לתעודה גמר מקצועית מטעם המוסד בו הם למדו.

לסיכום, אם ברצונכם להפוך לחלק בלתי נפרד מתעשיית התקשורת ולעסוק במקצוע דינאמי, מסעיר ומרתק יחסי ציבור הוא המסלול המושלם בשבילכם.