לימודי פסיכותרפיה

תוכן [ הסתר ]

איזה מסלול לימודי פסיכותרפיה כדאי לבחור?

לימודי פסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה מקנים תכנית לימודים מבודלת מכל השאר נוכח העובדה כי הם מתקיימים בכמה מסלולים. המסלולים הנלמדים במסגרת זו הינם פסיכותרפיה פסיכואנליטית, התנהגותית קוגניטיבית ופסיכותרפיה CBT. במסגרת לימודים אלה יועברו תכנים אודות טיפולים עבור הגיל הרך, ילדים, נוער לרבות תיאוריות פסיכו דינאמיות והתפתחות. תוכנית זו ייעודית מאוד לעובדי חינוך, אבל יכולה להתאים בו זמנית גם למטפלים שרוצים להרחיב את ידיעותיהם בפן הטיפולי. באמצעות המיומנות הנרכשת במהלך הקורס, ייחשפו התלמידים לעקרונות הגישה היותר מבוקשת בתחום ובו זמנית ילמדו כיצד ליישמה על כל המקרים המתרחשים בקליניקות אשר ברשותם.

מזה פסיכותרפיה ואיך זה יכול להועיל לכם בהמשך הדרך

הדבר הראשון אשר יועבר במסגרת לימודי פסיכותרפיה קשור בעיקר בנפש האדם – הבנת המשמעות של ההגדרה "פסיכותרפיה". השיטה הזו על כל סוגיה "מתקנת" את חוסר האיזון הנפשי שנובע לא פעם ממצבים של מצוקה, קושי רגשי ועוד. אנשים שלמדו או ילמדו במסלול יוכלו להשתמש בה תוך כדי שהם מייצרים אינטראקציה טיפולית בינם לבין המטופל. למעשה, לימודי פסיכותרפיה הם לימודים קליניים אשר יידרשו מכם לימודי פסיכולוגיה מקדימים של תואר ראשון ושני. לאחר מכן, יידרש מכם להתמחות תקופה מסוימת ולאחר שתעברו את כל המבחנים תוכלו להגיע לשלב הבא – לימודי פסיכותרפיה.

פסיכותרפיה פסיכואנליטית – תנאי קבלה

לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית יתקיימו באוניברסיטת חיפה בכמה מסלולים המיועדים לאנשים שהם כבר מטפלים במבוגרים, ילדים ונוער. הטיפול יתמקד ברובו בצד הדינמי כאשר בגיל צעיר יותר יספק כלים ותיאוריות לטיפול ומניעה יחד. כמו כן תתמקד התוכנית גם בגישת הטיפול הדיאדי. המסלול מתאים לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, קרימינולוגים ואנשים העובדים בנושאי ההבעה ובעלי תואר שני. כמו כן, כתנאי ללימודים אלו חייבים הסטודנטים העתידיים להיות מוכרים באגודה הישראלית לפסיכותרפיה וכן האיגוד לפסיכותרפיה בכל הנוגע לנושאי פסיכותרפיה פסיכו אנליטית. היקף הלימודים הינו שלוש שנים כאשר ניתן לייצר מפגשים אחת לשבוע בשעות הערב. במסגרת הלימודים ישולבו הדרכות קבוצתיות אבל בו זמנית גם הדרכות אישיות אל מול המדריכים עצמם.

פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית CBT

לימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית תתאים למטפלים שרוצים להרחיב את הידע שלהם ולהשיג כמה שיותר כלים טיפוליים חדשים. במהלך הלימודים יועברו נושאים כמו תיאוריה קוגניטיבית, גישות התערבות בכל הגילאים לרבות אנשים שהגיעו לגיל השלישי ועוד. התוכנית תהיה מותנית בהשתייכות לאגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי והיקף הלימודים יהיה כשנתיים. הלימודים יתקיימו אחר הצהריים אחת לשבוע ימים והמסלולים ישלבו בין הפרקטיקה (הדרכה מעשית) לבין התיאוריה. הקשר הרגשי – תוכנית CBT לימודי פסיכותרפיה בגישת הCBT מטרתה לחשוף את המטפלים למגוון של כלים ולמגוון של אוכלוסיות הזקוקות לטיפול זה. תכנית זו מוכרת על ידי איט"ה והיא נלמדת במתכונת דו שנתית או במסלול חד שנתי.