לימודי קולינריה – האם זה באמת משתלם?

אם אתם רוצים להיות הבעלים של מסעדת עלית או להפוך לשף פרטי מבוקש, לימודי קולינריה עשויים להיות חיוניים לניהול הקריירה שלכם.

אם אתם אנשים שנלהבים מאוכל, הדרך להפוך לשף היא אמנם מאתגרת, אבל מתגמלת מאוד. לימודי קולינריה יציידו אתכם בכישורים הבסיסיים הנחוצים כדי לעבוד במטבח מקצועי, לשמש כשף פרטי לבר מצווה או לכל אירוע חגיגי אחר.

מהם לימודי קולינריה?

לימודי קולינריה מתייחסים להשכלה פורמלית המכינה אנשים לעבודה כטבחים מקצועיים בענף האירוח. תכניות הלימוד עשויות להציע מסלולים שונים כמו: אומנויות הקולינריה או אפייה ומאפה.

למה אנשים בוחרים בלימודי קולינריה?

לימודי קולינריה מאפשרים ללומדים לרכוש מגוון רחב יותר של מיומנויות מכפי שיוכלו להשיג בעבודה במסעדה בתשלום. לימודי קולינריה חושפים את הסטודנטים למגוון טכניקות ומטבחים ומספקים להם סביבת למידה בעלת ערך, בעזרת מדריכים שיכולים להעניק להם את מלוא תשומת הלב. לימודי קולינריה עשויים לספק גם כישורים ניהוליים שיכינו אותם לתפקידים שאינם דווקא במטבח.

עם זאת, בניגוד למקצועות רבים הדורשים הכשרה פורמלית או תקופת התלמדות, כדי להפוך לטבחים, אין צורך ללמוד בבית ספר קולינרי. לכן, זה אולי לא הכרחי עבור שפים שאפנים וזו יותר בחירה אישית מאשר דרישה מקצועית.

לימודי קולינריה – יתרונות

להלן מספר יתרונות של הבחירה בלימודי קולינריה, במקום לימוד תוך כדי עבודה במטבח מקצועי.

 • לימוד יסודות הקולינריה

בלימודי הקולינריה תלמדו את טכניקות הבישול ואת הטרמינולוגיה הבסיסית שהשפים מצפים שתכירו:

 • כישורי סכין: טבחים משתמשים בסכינים זמן רב במהלך יום העבודה. בלימודי הקולינריה תלמדו את הפונקציות השונות של הסכינים, סוגי החיתוכים המקובלים במטבח המקצועי, והדרכים לטיפול נכון בסכינים שלכם.
 • סוגי בישול: לימודי קולינריה מכינים אתכם לתפקידים שונים שאתם עשויים למלא במטבח המקצועי, כגון: דגים, בשר, הכנת רוטב, מתאבנים חמים מזון קר או קצבות.
 • מיומנויות בטיחות: במהלך הלימודים תלמדו כיצד להשתמש באופן אחראי בציוד, כולל בתנורים ובסכינים. תקבלו גם הדרכה לגבי טיפול נכון במזון, למניעת מחלות שעוברות במזון ותנאים לא סניטריים.
 • תרבות המטבח: כללי הנימוס וההתנהגות במטבחים מקצועיים עוקבים אחר היררכיה קפדנית עם תרבות עבודה שהטבחים החדשים לרוב לא מכירים. לימודי קולינריה יכינו אתכם לעבודה, כך שתדעו למה לצפות וכיצד להתנהג בזמן העבודה במטבח.
 • ניהול זמן ומשימות: בישול מקצועי כרוך ביכולת להשלים מספר משימות בו זמנית, תוך יצירת תעדוף של המשימות הללו.
 • צילחות: לימודי קולינריה ילמדו אתכם כיצד לערוך את האוכל על הצלחת, כך שייראה מרגש ומעורר תיאבון.
 • סביבת למידה חיובית

הלימודים תוך כדי העבודה במטבח המקצועי, אינם קלים לטבח המתחיל. אחרי הכול, מדובר בסביבת עבודה קדחתנית ומהירה מאוד. לעתים קרובות המרכיבים היקרים נמצאים בהיצע מוגבל, והטבח המתחיל צריך להימנע ככול האפשר מביצוע טעויות. במהלך העבודה בפועל, אם המנה נשרפת וצריך להכין מנה חדשה, האורחים, שנאלצים לחכות זמן רב יותר לארוחה, מתחילים לכעוס.

כל אלה נמנעים כשאתם בוחרים ללמוד בבית ספר לקולינריה. המדריכים מצפים מכם לעשות טעויות. וכיוון ששום אורח לא מחכה לאוכל שלו, יש פחות מגבלות זמן, ואתם יכולים לנצל את הזמן כדי לתרגל ולשכלל את המיומנויות שלכם.

 • חשיפה למטבחים

לימודי קולינריה יציגו בפניכם מגוון רחב של מאכלים עולמיים ומרכיביהם. חשיפה זו תעזור לכם להחליט באיזה סוג של מסעדה מתאים לכם לעבוד, ותאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות לגבי הקריירה העתידית שלכם. היכרות עם מגוון מרכיבים תעזור לכם גם להיות יצירתיים יותר כשתתחילו לפתח מנות משלכם.

 • יצירת נטוורקינג

בתי ספר לקולינריה מקיימים קשרים עם הבוגרים, שבסופו של דבר הופכים לשפים או פותחים מסעדות. רשת שכזו תוכל לסייע לכם ליצור קשרים עם אנשים אחרים שעובדים בתחום הקולינריה ולמצוא תעסוקה ביתר קלות.

 • הזדמנויות להרחבת ההשכלה בתחום

לימודי קולינריה יכולים לספק לכם חוויות לימוד שימושיות בנוסף לחוויות המטבח. הם יעזרו לכם להפעיל מסעדות בעזרת תכנית לימודים שכוללת גם היבטים עסקיים וניהוליים. הלימודים הם גם הזדמנות להתמקצע בתחומים כמו: לימודי יין, לימוד תרבויות אוכל שונות ואפילו לימודי שפות זרות. נושאים שכאלה עשויים להיות בעלי ערך עבור חברי ענף השירותים שעובדים עם לקוחות בינלאומיים.