לימוד בניית אתרים

עם התפתחות הטכנולוגיה, הצפה של מכשירים דיגיטליים את העולם והתרחבות של חבילות הגלישה אינטרנט נכנס מאוד חזק כמעט לכל תחומי החיים. אנשים פרטיים, בלוגרים, עסקים, ארגונים ומוסדות ממשלתיים הפכו להיות בעלי נציגות דיגיטלית בעזרת החזקת אתרים משלהם. עם השנים אתר האינטרנט עבר מהפך רציני והיום הוא לא רק כרטיס ביקור דיגיטלי, שמציג את המידע על העסק, אלא גם כלי רב שימושי עם מגוון אפשרויות נוספות כגון: שליחה או הגשה של פרטים, הרשמה, רכישה, ועוד המון אופציות שניתנות לשילוב באתר בהתאם לרלוונטיות.

מכיוון שמספר האתרים ברשת עולה מיום ליום בשביל להפגין נוכחות בעולם האינטרנט בעלי עסקים חייבים להשקיע בבניית אתרים איכותיים, יעילים וידידותיים למשתמש.

מסלולי לימוד בתחום בניית אתרים

לימוד בשיטה פרטנית או עם איש מקצוע אחד על אחד – שיטה זו דורשת השקעה כספית לא קטנה, אך יחד עם זאת זו שיטה שנחשבת לאחת מהיעילות ביותר מהבחינה המקצועית, בתנאי שבחרת באיש מקצוע טוב.

לימודים יכולים להיות גם במסגרת של מכללות, אשר מציעות קורסי העשרה או לימודי תעודה. בדרך כלל מדובר במסלולים קבוצתיים ארוכי טווח, אשר בנוסף ללימודים תאורטיים משלבים גם תרגולים. ישנם גם קורסים אשר במהלכם תקימו אתר אינטרנט אמתי משלכם, כולל בחירת ורכישת דומיין, בחירה ורכישה של חבילת אחסון אתרים, בניית אתר עם פיצ'רים והעלאת אתר לרשת. כך שלמעשה בסיום הקורס תקבלו גם את הידע וגם את האתר. בשביל לדעת מה בדיוק כולל הקורס מומלץ מאוד לא רק לקרוא הקדמה עליו ולחפש ביקורות, אלה גם להוריד את הסילבוס של הקורס וכמובן לבצע השוואה בין מספר קורסים לפני שנרשמים.

מסלול נוסף ללימודי בניית אתרים – למידה מקוונת. זאת אפשרות שאינה מתאימה לכל אחד, משום שהיא דורשת יותר משמעת עצמית. אבל אם יש לכם את זה, אז המבחר הוא פשוט עצום, לעתים אפילו כולל אופציות ללימודים "חינמיים". רק דבר אחד מומלץ לקחת בחשבון, שרב הסיכויים שקורסים "חינמיים" יכללו מידע חלקי או שיעורי ניסיון בלבד. לכן לפני שנרשמים תעשו בדיקה קפדנית של תכני הקורס.

מה תלמדו בקורס?

כפי שכבר נאמר מגוון הקורסים הוא עצום, וכמובן גם תכני הקורס יהיו שונים. ישנם קורסים שיציעו לימודי בניית אתר על פלטפורמה מסוימת כמו וורדפרס או ג'ומלה. אחרים יתמקדו בבניית אתר בשפת תכנות מסוימת. תמיד מומלץ לבחור בקורס משולב שיכלול גם בניית אתרים וגם מידע על שפות קוד, או בניית אתרים וקידום אתרים, או לחלוטין בניית אתרים ואפליקציות.

 אבל בין אם מדובר בשיעורים אחד על אחד, מכללה או קורס מקוון אתם תקבלו בסיס תאורטי וכלים מעשיים לצורך הקמה, ניהול ותחזוקה של אתר. תלמדו להתאים אתר לצורכי הלקוח, להקים אתר מאבני יסוד כולל אינטגרציה של המערכות הנדרשות. את כל התהליך תלמדו לבצע תוך הקפדה על תקנים ונהלים של האיגוד האינטרנטי ועמידה בדרישות של השוק ועולם הטכנולוגיות.