מבחן שיש לעשות לפני הרשמה למכינה אקדמית

כאשר אנו מתבגרים הדבר האחרון שיש לנו כוח אליו זה מבחני הבגרות וזאת ללא קשר לשאלה מה הפוטנציאל שלנו ועד כמה אנו חכמים. כך יש אלפי ישראלים צעירים אשר לא יכולים להתקבל לאוניברסיטה בגלל שאין להם בגרות. כיום זה ברור כי הדרך הטובה ביותר, המהירה ביותר והקלה ביותר להשלים בגרויות היא דרך מכינה אקדמית. אך שימו לב אם אתם רוצים להירשם למכינה ואחר להתקבל לאוניברסיטה מאוד יכול להיות שתצטרכו לעשות מבחן כניסה למכינה האקדמית.

אם תרצו להתקבל למכינה תעשו את מבחן המימד. מבחן זה דומה למבחן פסיכומטרי והוא כולל שמונה חלקים שאותם יש לעבור בזמן קצוב. עליכם להבין כי השאלה האם תתקבלו למכינה תלויה בציון שתקבלו במבחן ולכן אתם חייבים להשקיע במבחן זה ולעשות הכול בכדי לקבל את הציון הגבוה ביותר שיש וזה משהו שאתם חייבים להבין אם אתם רוצים ללמוד במכינה אקדמית.

מדוע חובה לעשות הכנה למימד?

עליכם להבין כי מבחן מימד הוא מבחן קשה מאוד שרבים לא מקבלים בו ציון מספק וכך החלום ללימודים אקדמיים נגוז. אז מה אנו יכולים לעשות בכדי לעבור את המבחן? אם כן הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה הכנה למבחן זה.

עליכם להבין כי ללא הכנה הסיכוי שלכם להשיג ציון מספק הוא מאוד נמוך. לא נגזים אם נאמר כי המבחן עצמו הוא מאוד מורכב וקשה ואדם אשר מגיע אליו ללא הכנה מספקת יתקשה מאוד לקבל ציון גבוה המאפשר לו קבלה למכינה. ההכנה עצמה לא אורכת זמן רב והיא מעלה דרמטית את הסיכוי שלכם לקבל ציון גבוה ולכן בשום פנים ואופן לא כדאי לוותר עליה.

איך אבחר את מכון ההכנה הטוב ביותר למימד?

כאשר אתם באים לבחור מכון להכנה למבחן מימד אתם צריכים לראות מה רמתו ואז להחליט האם להירשם אליו או לא. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבחון לפני ההרשמה את תוכנית הלימודים במכון. כך תדעו מראש מה אתם לומדים ואיך מלמדים אתכם ואז תבינו האם המכון הוא ברמה גבוהה או לא.

לצד הבחינה של תוכנית הלימודים אנו ממליצים לכם גם לדבר עם סטודנטים אשר עשו את קורס ההכנה בעבר ולשאול אותם האם הם התקבלו למכינה. כך תדעו באופן אמיתי האם המכון עוזר בהכנה למבחן והאם כדאי לכם לבחור בו או במכון אחר אשר יעזור לכם יותר להתכונן למבחן.