קורסי איפור מקצועיים

תוכן [ הסתר ]

בעולם העיצוב והאופנה, מקצוע המאפרת נחשב לאחד המבוקשים והרווחיים ביותר. מאפרת מקצועית יכולה לעבוד כשכירה או פרילנסרית במגוון של סוגי עבודות – איפור לתעשיית הטלוויזיה, איפור לסרטים ופרסומות וכן איפור לתצוגות אופנה. במקביל, מאפרות רבות נותנות שירותי איפור גם באופן עצמאי לאירועים פרטיים שונים, כמו חתונות וצילומי אופנה בסדרי גודל קטנים. העצמאות של מאפרת מקצועית מאפשר לה לגוון בסגנונות האיפור וכמובן להשתכר היטב.

להיות מסוגלת להתאים את עצמך לכל סגנון עבודה

כדי להיות מסוגלת להתאים את עצמך לכל סוג של עבודה, מאיפור ערב, דרך איפור טלוויזיה ועד לאיפור בתצוגות אופנה שנחשב לפסגה המקצועית, חשוב לעבור קורס איפור מקצועי ברמה גבוהה שמכסה את כל סוגי העבודות ומלמד אותך את כל סגנונות האיפור – למשל, איפור בוקר לטלוויזיה יהיה עדין וקליל יותר מאשר איפור ערב, ואיפור לתצוגת אופנה של חליפות ובגדי מעצבים יהיה אלגנטי ומרשים יותר מאשר איפור לתצוגות קיציות ולבגדים יום-יומיים. בנוסף לכך, בקורס איפור יודעים שמאפרות רבות ירצו לצאת לדרך עצמאית ולקטוף פרויקטים שונים, ולכן יש דגש גם על הפן השיווקי והעסקי שמסייע למאפרות הצעירות לפלס את דרכן המקצועית.

מה לומדים בקורס איפור?

בקורס איפור מקצועי מתחילים מהבסיס ולומדים על מבנה ותורת העור, מבנה תווי הפנים ומבנה העיניים. בפן המקצועי, לומדים על טכניקות למראה זוהר ושזוף, סגנונות איפור מעושנים ועדינים, התאמה של צבעים ותורת הצבעים, עיצוב גבות, טכניקות לאיפור שפתיים, איפור לנשים מבוגרות ועוד. במקביל, כאמור, בחלק ממוסדות הלימוד לומדים בקורס גם שיווק והתנהלות מקצועית ועוברים הרצאה עם איש מתחום הכספים שמלמד אודות ההתנהלות של מאפרת עצמאית. לבסוף, ישנם מוסדות לימוד שמאפשרים לתלמידים להשתלב, כבר במהלך הקורס, באיפור בתוכניות טלוויזיה והפקות סטילס, מה שבונה את הביטחון העצמי שלהן כמאפרות ומאפשר להן לבסס את הניסיון ולהעשיר את תיק העבודות. את הקורסים מעבירים מרצים מובילים בתחום, בעלי ידע וניסיון רב. מסיבה זו, ישנה חשיבות בבחירת מוסד לימודים מוכר וגדול, בו מרצים מאפרים ואנשי אופנה מן השורה הראשונה.

האם יש תנאי קבלה או ידע מקדים?

לקורס איפור מקצועי אין תנאי קבלה וגם לא תתבקשו להציג ידע קודם. יחד עם זאת, מתקיים ראיון אישי שמטרתו להכיר אתכם ולעמוד על הרצינות והמוטיבציה שלכם להיכנס למסלול מתוך הבנה של ההשקעה הכרוכה בו. בקורסי איפור אומנותי יש צורך להראות תיק עבודות.

מה בדרך כלל מקבלים בסיום הקורס?

במרבית מוסדות הלימוד המשתתפים מקבלים תעודה מטעם המוסד בו למדו, ובמידה והקורס מתקיים בשיתוף פעולה ובפיקוח של משרד הכלכלה, אזי ההסמכה שתינתן היא הסמכה רשמית של מאפרים מקצועיים. כדי לקבל את ההסמכה יש לעמוד בדרישות השונות כמו עמידה בחובת נוכחות, הגשה של תרגילים וסיום השתלמות מעשית. בנוסף, המשתתפים יקבלו תיק עבודות עליו עבדו במהלך הקורס ואותו יוכלו להציג כשירצו להתחיל לעבוד בתחום. החשיבות של התעודה ותיק העבודות גדול – במיוחד בקרב מאפרות מתחילות – לכן הבחירה במוסד שמספק תעודה ותיק עבודות היא הכרחית.