קורס אימון אישי

תוכן [ הסתר ]

לימודי קואצ'ינג הפכו בשנים האחרונות לטרנד לימודי חדשני, מאתגר, דינאמי ומלא השפעה. הקואצ'ר הפך לחולייה מהותית בארגונים, מוסדות, עסקים ואנשים פרטיים המעוניינים למצות את פוטנציאל ההצלחה הטמון בהם ולשדרג את איכות חייהם במכלול רחב של מישורים.

במדריך הבא, נרחיב ונפרט אודות מסלול הלימודים בתחום הקואצ'ינג.

מהם לימודי קואצ'ינג?

לימודי קואצ'ינג הם לימודים דינאמיים ומאתגרים, התופסים תאוצה בקרב הסטודנטים בישראל, זאת הודות לתוכנית האימון האישית בערוץ שתיים עם אלון גל. קואצ'ינג המכונה בלועזית coaching ? אימון אישי, הוא כלי אפקטיבי שמטרתו לסייע לאנשים להגיע להצלחה ולצמיחה עסקית, אישית ומשפחתית.

לימודי קואצ'ינג מעניקים את ההכשרה, הכלים, הידע והמיומנויות הנחוצות למאמנים אישיים בכדי לחולל שינוי אישי מעשי בקרב המטופלים. בוגרי לימודי קואצ ינג משתלבים בהצלחה בשוק העבודה בתור מאמנים אישיים בתחום העסקי, האישי, המשפחתי והזוגי ומשפיעים רבות על חייהם של אנשים.

נושאי לימוד

במסגרת לימודי קואצ'ינג יחשפו הסטודנטים לנושאי הלימוד הבאים: טרנספורמציה, חיזוק יכולת החשיבה, אימון כהפרעה, אימון בארבעה רבדים (רוחני, פיזי, אמוציונאלי ומנטאלי), פריצות דרך, לחוות את האימון, לגלות את המאמן שאתה, היכולת להיות באימון, מעבר מפיתרון לשאלה ועוד.

  • חשוב לציין כי קורסי לימודי קואצ ינג מותאמים לבעיות הייחודיות המאפיינות את החברה הישראלית.

תכנית לימודי קואצ ינג

באופן כללי, תוכנית לימודי קואצ'ינג מורכבת משלושה חלקים עיקריים:

  • לימודים תיאורטיים ? במסגרת לימודית זו, יחשפו הסטודנטים לכלל תורות האימון והתיאוריות של לימודי COACHING.
  • לימודים פרקטיים ? במסגרת לימודית זו, ירכשו הסטודנטים טכניקות אימון שונות וכלים פרקטיים אשר ישמשו אותם הלכה למעשה בחיים האמיתיים.
  • לימודי התמחות ? במסגרת לימודי ההתמחות, יתבקשו הסטודנטים לבחור במסלול התמחות עיקרי של אימון מבין חמשת מסלולי ההתמחות המרכזיים.

מסלולי לימוד

כאמור, מסלולי הלימוד עשויים להשתנות בין מוסד השכלה זה למשנהו, כאשר באופן כללי ישנם חמישה מסלולי התמחות עיקריים והם: מסלול אימון אישי, מסלול אימון לצמיחה אישי (life coaching), מסלול אימון זוגי, מסלול אימון משפחתי וכן לימודי גישור. לכל מסלול התמחות של לימודי קואצ'ינג, תחומי טיפול שונים המושתתים על תורות אימון שונות.

תנאי קבלה ומשך הלימודים

קורס קואצ'ינג הוא תחום לימודי מקצועי, הנמשך כשנה ונלמד בהיקף של בין 120 ל ? 160 שעות אקדמיות. כאמור, כל מוסד עשוי להתנות את תנאי הסף הייחודיים לו, כאשר באופן כללי ישנה תוכנית מיון וריאיון אישי, אך הקבלה למסלול לימודי אימון אישי, איננה מותנית במבחני סף או בהצגת ציון פסיכומטרי.

התעודה

בוגרי מסלול לימודי קואצ'ינג, אשר יעמדו בהצלחה בכלל מטלות קורס קואצ'ינג, יהיו זכאים לקבל תעודת הסמכה מקצועית של מאמן אישי ויוכלו להשתלב בשוק העבודה בתור מאמנים אישיים, יועצים ומאמנים משפחתיים בארגונים, מוסדות וכן כמאמנים לאנשים פרטיים בתור עצמאיים.

לסיכום, אם ברצונכם לחולל שינוי מהותי בחייהם של אנשים ? לימודי קואצ'ינג הם המסלול הלימודי הנכון עבורכם.