קורס דמיון מודרך

דמיון מודרך הינו שם לתהליך טיפול אשר מתבסס על דמיון האדם. נקודת המוצא היא שגוף האדם ונפשו מגבים בצורה די דומה למציאות ולדמיון.

מי מאיתנו לא חלם בהקיץ חלום שהיה חד אשר התחושות הפנימיות שעורר היו קרובות למציאות?

מטרת שיטת הדמיון המודרך היא לנתב, להכווין ולנצל את דמיון האדם וליצור חוויות קרבות ככול הניתן אל המציאות, על אופי חוויות אלו יש לנו שליטה מלאה ? אנו מדריכים את הדמיון.

חוויות חיוביות אלו ישפיעו על גוף ונפש האדם בדיוק כפי שחוויות מן המציאות הינן בעלות השפעה גדולה על הגוף והנפש. חוויות חיוביות ישפרו את המצב הנפשי, יגרמו לגוף להפריש הורמונים או להגביר ולחזק את מערכת החיסון.

דרך טיפול יכולה למשל להיות שאנו מדמיינים שקרן אור חודרת דך ראשנו אל גופנו ומטהרת את כל הכאבים אל מחוץ לגופנו.

התמודדות עם מאורע נפשי קשה מהעבר יכולה להיות דמיון המאורע עם ווריאציה מסויימת שגורמת לכל הסיטואציה להיות חיובית, בדמיוננו נוכל לעצור את המאורע מלהתרחש, נוכל להוכיח את גורם העוולה ולהכניעו או שנוכל לדמיין את עצמנו נושאים על גבנו את אותו מאורע מעיק ופשוט להשליך אותו אל תהום וכך להסיר את העול מעל גבנו.

תפקיד המטפל הוא להדריך אותנו במסע פנימי זה, המטפל שואל שאלות, עומד על מצבנו ובקל רך מנחה את דמיוננו בעודנו שוכבים בדרך כלל על הגב עם עניים עצומות.

הדגש הוא על יצירת דמיונות חזותיים חדים אשר ידמו למציאות בצורה גבוהה ככול הניתן.

במהלך הטיפול אם תחוש כי גופך מגיב לדמיון כאילו ומדובר היה במציאות, הרי שאתה מבצע טיפול מוצלח. תוכל לחוש כיצד מאורע חיובי מרוממם את נפשך ומחזק את גופך.