קורס הכנה לבגרות באנגלית

מעבר לכך שמבחן הבגרות באנגלית הוא מבחן חובה על מנת לקבל תעודת בגרות, יש עוד המון סיבות טובות ללמוד את השפה הזו. השפה האנגלית היא השפה המדוברת בעולם (טוב, נו, אחרי שפת המנדרין), זוהי השפה הגלובלית שמשתמשים בה לצרכי תקשורת מכל הסוגים, ושליטה בה יכולה לאפשר לימודים ביעדים שונים בעולם ופתיחת דלתות בעולם התעסוקה. 

להרבה מאיתנו אין תפיסה טובה של שפות, ואנו רגילים להתייחס לאנגלית כאל שפה מאיימת שלא נצליח לשלוט בה לעולם. אלא שזה לא חייב להיות כך. הוראה טובה יכולה לשנות את התמונה מקצה לקצה, ולתת לכם כילים להבין את השפה ולהשתמש בה. 

 

קורס הכנה טוב לבגרות באנגלית יעניק לכם הכרות עם הדרישות למבחן, את הכלים לרכישת אוצר מילים והבנת הדקדוק, ויכין אתכם לעבור בהצלחה את בחינת הבגרות באנגלית. 

היתרון בקורס הכנה לבגרות באנגלית הוא התאמת שיטות הלמידה לתלמיד, זאת להבדיל מהלמידה בבית הספר שפשוט שוטחת את החומר בתקווה שתבינו. ישנם קורסים המותאמים לאוכלוסיות שונות, כך שגם מי שהתקשה בבית הספר יכול למצוא את עצמו בקורס מקצועי להכנה לבגרות באנגלית, ולחוות חווית הצלחה. 

 

אינספור בתי ספר ומכללות מציעים היום קורסי הכנה לבגרות באנגלית, ברמות של 4 ו-5 יחידות לימוד. בקורסים הללו נרכשים הכלים הנחוצים בכדי להצליח בבחינה. בקורסים הללו התלמידים המשתתפים מגדילים אל אוצר המילים שלהם ומתרגלים קטעי קריאה על מנת לשפר את הבנת הנקרא בשפה האנגלית. כמו כן התלמידים מתרגלים כתיבה של חיבורים על מנת לשפר את יכולת ההבעה שלהם באנגלית. בנוסף, הם מאזינים לקטעי שמע באנגלית על מנת לשפר את תפיסת השפה הנשמעת. לקראת סיום הקורס נערכים מבחנים מרוכזים וסימולציות המדמות את המבחן עצמו.  

רמות הלימוד והשאלונים

אפשר לגשת לבחינת בגרות באנגלית בשלוש רמות לימוד: 3, 4 ו-5  יחידות לימוד. בכל הרמות המבחנים בודקים נושאים דומים בדרגות קושי משתנות - הבנת הנקרא, הבנת הנשמע והבעה בכתב. בכל אחת מהרמות תבחנו על שלושה שאלונים הנקראים גם מודלים (באנגלית – Modules). תלמידי תיכון נבחנים גם בבחינה בעל פה המהווה 20% מהציון הסופי של כל רמה, אבל הבחינה הזו לא נדרשת מנבחנים אקסטרניים. 

רמת 3 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים הבאים:

שאלון A - מורכב מקטע הבנת הנקרא ומקטע הבנת הנשמע.

שאלון B - נבחנים אקסטרנים נבחנים על קטע הבנת הנקרא וכתיבת חיבור.

שאלון C - מורכב מקטע הבנת הנקרא ומכתיבת חיבור של 70-90 מילים. השאלון משותף ל-3 ול- 4 יחידות לימוד.

רמת 4 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים הבאים: 

שאלון C - מורכב מקטע הבנת הנקרא ומכתיבת חיבור של 70-90 מילים. שאלון המשותף ל-3 ו- 4 יחידות לימוד.  

שאלון D - עבור נבחנים אקסטרניים השאלון מורכב משני קטעי הבנת הנקרא.

שאלון E - מורכב מקטע הבנת הנשמע שאורכו כ-4 דקות, ומקטע הבנת הנקרא שאורכו נע בין 350-380 מילים. שאלון זה משותף ל-4 ו- 5 יחידות לימוד.

רמת 5 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים הבאים: 

שאלון E (נקרא גם שאלון ה או אנגלית ה) - מורכב מקטע הבנת הנשמע ומקטע הבנת הנקרא. שאלון זה משותף ל- 4 ול-5 יחידות לימוד. 

שאלון F - עבור נבחנים אקסטרניים, מורכב מקטע הבנת הנקרא ומכתיבת חיבור של 100-120 מילים.

שאלון G - מורכב מקטע הבנת הנקרא שאורכו נע בין 450-500 מילים ומכתיבת חיבור של 120-140 מילים.

איפה לומדים?

לרוב יהיה קשה למצוא בית ספר שיציע קורס ברמה של 3 יחידות לימוד מכיוון שרמת לימוד זו לא מאפשרת קבלה ללימודים אקדמיים. לעומת זאת, בגרות של 4 יחידות לימוד יכולה להספיק על מנת להתקבל ללימודים, גם אם הציון אינו בשמיים. רוב מוסדות הלימוד לא מתנים את הקבלה אליהם בבחינת בגרות ברמה של 5 יחידות לימוד. ניתן לעשות בדיקת התאמה לרמת הלימודים בחלק ממוסדות הלימוד עצמם. 

כמה זמן לוקח הקורס?

הקורסים המכינים לבגרות באנגלית יארכו מספר חודשים בהם נפגשים כפעמיים בשבוע לכ-3 שעות. כדי להצליח בקורס, על המשתתפים לתרגל בבית את אוצר המילים, לכתוב חיבורים ולתרגל את הדקדוק. 

היכן ניתן ללמוד קורס הכנה לבגרות באנגלית

  • קידום
  • ברליץ 
  • אנקורי
  • היי-קיו 
  • יואל גבע
  • לחמן
  • מכללות ובתי ספר ברחבי הארץ

 

מידע נוסף: