קורס הכנה לבגרות במתמטיקה

מבחן הבגרות במתמטיקה הוא מבחן חובה על מנת להשלים זכאות לתעודת הבגרות. גם אם המקצוע לא מעניין אתכם כלל, ואתם בכלל נוטים למדעי הרוח - במידה ואתם רוצים ללמוד לימודים אקדמיים עליכם לעבור את המשוכה הזו בהצלחה. אנשים רבים לא מרגישים שהם נולדו עם הכשרון או היכולת לתפוס את התחום הזה בקלות, והם תופסים את המקצוע הזה כמאיים. אבל זה לא חייב להיות כך. אפשר לסגל חשיבה מתמטית בעזרת הוראה מתאימה. 

 

אמנם מטרת העל שלנו היא לעבור את בחינת הבגרות, אבל אם נסתכל על מתמטיקה בדרך שונה ומסוקרנת ייתכן שנצליח למצוא בזה גם עניין ואתגר. הרי מתמטיקה היא תפיסה שלמה וצורת חשיבה מאד מיוחדת ויצירתית, אנו נזקקים לחשיבה מתמטית בהזדמנויות נוספות בחיינו מלבד בבחינת הבגרות – מדובר בחשיבה לוגית של הסקת דבר מתוך דבר, וגם בתפיסה של כמויות. זוהי שיטת חשיבה שצריך ללמוד אותה כדי להבין, אך ברגע שנופל האסימון זה מספק במיוחד. אפשר להעריך ולהנות מהמקצוע ואז התרגול והלמידה הופכים לכיף, וההצלחה בבחינה מגיעה גם היא. 

 

קורס הכנה מוצלח לבגרות במתמטיקה יאפשר לנו לרכוש חשיבה עצמאית בתחום זה, ייצור היכרות עם עולם המספרים ועם הגישה לפתרון בעיות מתמטיות שונות ומשונות, ויעשה הכנה לבחינת הבגרות במתמטיקה.

 

אחד היתרונות בקורסי הכנה לבגרות הנלמדים באופן חיצוני לבית הספר, הוא שיטת הלימוד המותאמת וממוקדת בתלמיד. המורים בדרך כלל מוכשרים לתת את ההסברים הנגישים והפשוטים ביותר המאפשרים הבנה והצלחה. ישנם קורסים המותאמים לאוכלוסיות ספציפיות. כך שגם מי שמגיע עם חוויות קודמות של קושי וחוסר הצלחה, יכול למצוא את עצמו בקלות שולט בחומר ומצליח בבחינה. 

 

רמות הלימוד

כדי לקבל תעודת בגרות מספיק להיבחן ב-3 יחידות לימוד במתמטיקה. אך ישנם מקצועות אקדמיים המתנים את הקבלה אליהם בהיקף של 4 או 5 יחידות לימוד מתמטיקה. בנוסף הרחבת הלימודים ל- 4 או 5 יחידות לימוד היא דרך טובה לשיפור ממוצע הבגרות ולעמידה בתנאי הקבלה למוסדות הלימוד השונים. זאת כיוון שבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יחידות לימוד מעניק למועמד בונוס של בין 12.5 ל- 15 נקודות כתלות במוסד האקדמי, ובגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד מעניק למועמד בונוס של בין 25 ל- 35 נקודות. 

בנוסף, היבחנות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות, פוטרת מהיבחנות במקצוע מורחב אחר,  כמובן  בתנאי שהנבחן צבר את מינימום 21 יחידות הלימוד על מנת לקבל זכאות לתעודת בגרות.

מבנה הבחינה

רמת 3 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים:

שאלון 35182 - ערכו 25% מהציון הסופי והוא מורכב משאלות בנושאים: אלגברה, סדרות חשבוניות, טריגונומטריה, גיאומטריה אנליטית,  סטטיסטיקה והסתברות. אורך הבחינה הוא 90 דקות במידה ואין תוספת זמן.

 

שאלון 35381 - ערכו 35% מהציון הסופי והוא מורכב משאלות בנושאים: אלגברה, סדרות חשבוניות, גיאומטריה אנליטית, טריגונומטריה, סטטיסטיקה והסתברות. אורך הבחינה הוא 90 דקות במידה ואין תוספת זמן.

שאלון 35382 - ערכו 40% מהציון הסופי והוא מורכב משאלות בנושאים: חשבון דיפרנצאלי ואינטגרלי, גיאומטריה אנליטית ובעיות מילוליות. אורך הבחינה הוא 120 דקות (שעתיים) במידה ואין תוספת זמן.  

 

רמת 4 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים: 

שאלון 35481 (לשעבר 804) - ערכו 65% מהציון הסופי והוא מורכב משלושה פרקים: פרק I - אלגברה, גאומטריה אנליטית והסתברות. פרק II - גאומטריה וטריגונומטריה במישור. פרק III - חדו"א של פולינומים, פונקציות רציונליות ופונקציות שורש. אורך הבחינה הוא 210 דקות. 

 

שאלון 35482 (לשעבר 805) - ערכו 35% מהציון הסופי והוא מורכב משני פרקים: פרק I - סדרות חשבוניות וטריגונומטריה במרחב. פרק II -  גדילה ודעיכה, חדו"א של פונקציות טריגונומטריות, פונקציות מעריכיות ולוגריתמיות ופונקציות חזקה. אורך הבחינה הוא 100 דקות. 

 

רמת 5 יחידות לימוד מורכבת מהשאלונים: 

שאלון 35581 (לשעבר 806) - ערכו 60% מהציון הסופי והוא מורכב משלושה פרקים: פרק I - אלגברה, הסתברות ובעיות מילוליות. פרק II -  גאומטריה וטריגונומטריה במישור. פרק III - בעיות קיצון וחדו"א של פולינומים, פונקציות שורש, פונקציות רציונליות ופונקציות טריגונומטריות. אורך הבחינה הוא שלוש וחצי שעות במידה ואין תוספת זמן. 

 

שאלון 35582 (לשעבר 807) - ערכו 40% מהציון הסופי והוא מורכב משני פרקים. פרק I - גאומטריה אנליטית, וקטורים, טריגונומטריה במרחב ומספרים מרוכבים. פרק II - גדילה ודעיכה, חדו"א של פונקציות חזקה, פונקציות מעריכיות ולוגריתמיות. אורך הבחינה כ-135 דקות במידה ואין תוספת זמן.  

 

יש אפשרות לגשת רק לשאלון הראשון ברמה של 4  או 5 יחידות, כלומר שאלון 481 או שאלון 581, ולזכות בבגרות בהיקף 3 יחידות לימוד.

 

מהי זכות צבירה?

זכות צבירת נקודות ניתנת לנבחנים ברמת 3 יחידות לימוד בשני השאלונים הראשונים. איך זה עובד? בבחינה יש 6 שאלות, הנבחן בוחר מתוכן 4 שאלות אשר לכל אחת מהן משקל של 25% מהציון הסופי בשאלון. הנבחן יכול לענות על שתי השאלות הנוספות ובמקרה והוא לא מצליח לקבל את מלוא הנקודות על ארבעת השאלות שבחר הוא יקבל השלמת נקודות משתי השאלות הנוספות במידה ופתר אותן נכון. לא ניתן לצבור יותר מ-100 נקודות. 

 

היכן ניתן ללמוד קורס הכנה לבגרות במתמטיקה

  • אתר-GOOL
  • קידום
  • יואל גבע
  • הייקיו - HighQ
  • בית ספר "החרוץ" (חצור הגלילית)
  • בתי ספר ומכללות רבים ברחבי הארץ

 

מידע נוסף: