קורס ניתוח דוחות כספיים

תוכן [ הסתר ]

תחום הקריאה וניתוח דוחות כספיים הפך לתחום חשוב ומבוקש מאוד בשנים האחרונות, כיוון שהמציאות העסקית הדינאמית והתובענית דורשת בחינה מעמיקה של משמעויות פיננסיות הכרוכות בכל קבלת החלטה. מנהלים מכל תחום נדרשים להיות בעלי יכולת להבין היטב את המשמעויות מאחורי המספרים על מנת להפיק תובנות ולראות תמונה כוללת של הארגון. המטרה הסופית היא להביא לרווחיות הארגון משנה לשנה. לשם ההצלחה במשימה, רבים בוחרים לעבור קורס ניתוח דוחות כספיים שיאפשר להם להבין את המשמעויות הנסתרות שמאחורי המספרים ולקבל החלטות שמטיבות עם הארגון.

קורס ניתוח דוחות כספיים

קורס ניתוח דוחות כספיים מקנה ידע וכלים ניהוליים במגוון של תחומי ידע פיננסיים, ובראשם היכולת לקרוא, להבין ולנתח דוחות כספיים. בנוסף, הוא מביא לידי התלמידים את העקרונות המנחים בביצוע של הערכות שווי נכסים וחברות וכן משלב תיאוריה ביחד עם יישומים וכלים מעשיים. בין נושאי הלימוד: יחסים פיננסיים, ניתוח וקריאת דוחות כספיים, מושגי יסוד במימון, דיבידנדים ומבחן חלוקת הרווח, חשבונאות ניהולית, תזרים מזומנים, מיסוי, דיווח חשבונאי, יישום גישות הערכת שווי ועוד.

למי מיועד הקורס?

קורס ניתוח דוחות כספיים מתאים למנהלים בכל הרמות הנדרשים לקבל החלטות בעלות השלכות פיננסיות, כדוגמת מנכ"לים, סמנכ"לים, ראשי מחלקות, יזמים, בעלי עסקים, אנשי הייטק, רופאים, עורכי דין, יועצים עסקיים ועוד. הקורס אפוא מתאים למנהלים מכל הענפים בתעשייה. עבור קורס זה, אין צורך ברקע חשבונאי או פיננסי מקדים – דבר המהווה יתרון משמעותי. הקורס אורך כ-12 מפגשים ו-72 שעות אקדמיות בסך-הכל.

ידע זה כוח – בעסקים ובחיים האישיים

כסף הוא בסיסו של העסק. באמצעותו הוא מוקם, מתופעל, כשהמטרה הסופית של כל ארגון היא להגדיל רווחיות. קורס ניתוח דוחות כספיים מביא להבנת העסק ותורם לפיתוח משמעותי שלו, אך לא רק – המידע המובא בקורס הופך לכלי ראשי בחיי היום-יום של כל אחד מאיתנו בכל הנוגע להתנהלות פיננסית וקבלת החלטות. בסיום הלימודים תוענק תעודה מטעם להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א, וזאת בכפוף להשתתפות ב-80% מהמפגשים.