לימודי תואר ראשון

תוכן [ הסתר ]

תואר ראשון, או בשמו היותר נכון תואר בוגר אוניברסיטה הוא תואר אקדמי אותו מקבל סטודנט לאחר שהוא מסיים לימודים לתואר במסגרת מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. השם תואר ראשון ניתן לו בשל היותר הראשון (או הנמוך) בסדר התארים האקדמיים אותם יכול אדם לרכוש.

תקופת הלימודים לתואר ראשון היא בדרך כלל שלוש שנים, אך תארים ראשונים מסויימים אורכים ארבע שנים (לדוגמא: לימודי משפטים, לימודי הנדסה), ואף חמש שנים (לדוגמא: לימודי אדריכלות).

בדיקת סיכויי קבלה לאוניברסיטה

הזמנת ידיעונים מרוכזת - הכנה לפסיכומטרי

תארים ראשונים בישראל

כיום מכירה המועצה להשכלה גבוהה במספר רב של תארים ראשונים, הנה כמה מהם:

  • בוגר באמנות - Bachelor of Arts או בקיצור BA - זהו התואר הנפוץ ביותר, והוא זה שניתן כיום בכל תחומי הלימוד בהם לא נעשה שימוש בשם אחר.
  • בוגר במדעים - Bachelor of Science או בקיצור B.S.‎ או B.Sc.‎ - זהו התואר הניתן עבור לימודי הנדסה ולימודי מדעים מדויקים. ישנם מוסדות חינוך בארץ כגון הטכניון או האוניברסיטה הפתוחה שבהם ניתן התואר .B.A במדעים מדויקים ולא B.Sc.‎.
  • בוגר בחינוך - Bachelor of Education או בקיצור B.Ed.‎2 - תואר ראשון זה ניתן לרוב על ידי מכללה אקדמית, לבוגרים בתחום ההוראה ומסיימו מחזיק בדרך כלל גם בתעודת הוראה.
  • בוגר בעיצוב - Bachelor of Design או בקיצור B.Des.‎ - תואר ראשון זה ניתן בתחומי העיצוב השונים.
  • בוגר במשפטים - Bachelor of Laws או בקיצור LL.B.‎ - תואר הניתן עם קבלת תואר במשפטים. בעל תואר בוגר במשפטים הינו משפטן אך אינו נחשב עורך דין, עד שישלים תקופת התמחות המכונה סטאז' ויעמוד בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.
  • בוגר בטכנולוגיה - Bachelor of Technology או בקיצור B.Tech.‎ - תואר זה הינו תואר בהנדסה הניתן על ידי מכללות אקדמיות שאינן מוסמכות להעניק תואר בוגר במדעים בהנדסה. בישראל אין הבדל רשמי בין תואר בוגר במדעים לתואר בוגר בטכנולוגיה, וגם בוגר תואר זה יכול להירשם בפנקס המהנדסים כמהנדס. בעבר אף מכללה לא הוסמכה להעניק תואר בוגר במדעים. כיום יותר ויותר מכללות מוסמכות להעניק תואר במדעים.
  • בוגר בארכיטקטורה - Bachelor of Architecture או בקיצור B.Arch.‎ - תואר זה ניתן למי שסיים לימודי ארכיטקטורה, והמחזיק בו הוא אדריכל.

לקבלת מידע על המסלולים השונים ללימודי תואר ראשון, לחץ על שם המסלול שמעניין אותך, מתוך הרשימה הבאה או בקר במסלולי התואר הראשון של מכללת רמת גן:

מידע נוסף

מקצועות העתיד - מה יהיו תחומי העיסוק המבוקשים בעתיד

1
2

 
הצג הכל 
 
תואר ראשון בהנדסה אזרחית

 
 
תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה

 
 
תואר ראשון בהנדסת תוכנה

 
 
תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

 
 
תואר ראשון בחינוך

 
 
תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים

 
 
תואר ראשון במדעי ההתנהגות

 
 
תואר ראשון במדעי המדינה

 
 
תואר ראשון במדעי המחשב

 
 
תואר ראשון במנהל מערכות בריאות

 
1
2

 
הצג הכל