תואר ראשון בחינוך

תוכן [ הסתר ]

תואר ראשון בחינוך הוא תחום לימודי עם שליחות מקצועית. אומנם לימודי חינוך בישראל אינם נחשבים ללימודים יוקרתיים, אולם אין ספק כי הוראה וחינוך הם רכיבי המפתח לפיתוח וחינוך דור העתיד של מדינת ישראל.

במאמר הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון חינוך.

על לימודי תואר ראשון בחינוך

לימודי חינוך לתואר ראשון תכליתם להכשיר מורים ומחנכים בישראל אשר יתמחו בפיתוח, טיפוח וחינוך ילדי ישראל. הכלים שירכשו הסטודנטים במהלך הלימודים יקנו להם את הכלים המקצועיים הדרושים להקניית ידע, השכלה, ערכים, דרכי התנהגות וחשיבה בקרב ילדים.

כיצד ניתן לרכוש תעודת הוראה?

תעודת הוראה בחינוך נרכשת באופן הבא:

  • לימודי תואר ראשון חינוך המשולבים עם תעודת הוראה (BA בחינוך).
  • לימודי הסבה לאקדמאיים החפצים לרכוש תעודת הוראה.
  • לימודי תואר ראשון בכל חוג המשולבים עם לימודי הוראה (B.ED).

אילו מסלולי לימוד קיימים?

באופן כללי, לימודי חינוך לתואר ראשון מתקיימים בחמישה מסלולי התמחות עיקריים והם: חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד, חינוך לבתי ספר על יסודיים, חינוך לבתי ספר יסודיים וחינוך גופני.

מעבר לכך, יוכלו הסטודנטים להתמקד במסלול הוראה מרכזי, לרבות: הוראת אומנות, הוראת לשון, הוראת אנגלית, הוראת ספרות, הוראת ערבית, הוראת ספרות, הוראת מתמטיקה, הוראת מדעים, הוראת תנ"ך.

למי מתאימה תוכנית הלימודים לתואר ראשון בחינוך?

לימודי חינוך הם לימודים מאתגרים המתאימים לסטודנטים המעוניינים להשפיע, לשנות ולכוון את פני החינוך בישראל. תואר בחינוך מבקש להכשיר את סגל המורים העתידי של מדינת ישראל ומקנה להם את היכולת לחנך את דור המחר.

מהו מבנה תוכנית לימודי חינוך?

תוכנית לימודי תואר ראשון בחינוך מורכבת מארבעה אלמנטים לימודיים עיקריים: לימודי מסלול, לימודי יסוד והעשרה, לימודי הכשרה להוראה ולימודי חוג.

כאמור, תוכנית הלימודים עשויה להשתנות בין מוסד זה למשנהו וכמו כן, תלויה במסלול ההתמחות בו בחר הסטודנט.

אילו נושאים נלמדים במהלך התואר?

במהלך לימודי תואר בהוראה יחשפו הסטודנטים לקורסים הבאים: חינוך, לימודי ארגון, הוראה, תקשורת עם הקהילה, פסיכולוגיה של החינוך, עיצוב סביבת לימודים חינוכית, מחשבת החינוך, ארגון וניהול מוסדות חינוך בגיל הרך, פיתוח תוכניות לימודים, יישומי מחשב, אוריינות, איתור ושילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, פסיכולוגיה התפתחותית של הגיל הרך, הערכת הישגי תלמידים ופסיכולוגיה.

מה מקנה תוכנית הלימודים לתואר ראשון בחינוך?

לימודי תואר בחינוך, מקנים את ההכשרה הפורמאלית הדרושה בכדי להפוך למורה מן המניין ואת הכלים הנחוצים להוראה ולחינוך תלמידי המחר. כמו כן, בוגרי תואר ראשון בחינוך יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך ולהרחיב את אופציות הקידום והשכר העתידי במשרד החינוך.

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך?

כאמור, תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך, עשויים להשתנות בין מוסד זה למשנהו, כאשר באופן כללי, תנאי הקבלה הינם תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי של 525 ומעלה וראיון קבלה.

לסיכום, אם ברצונכם לקחת חלק בעיצוב פני החינוך ודור העתיד של ישראל ? תואר ראשון בחינוך הוא המסלול האקדמי הנכון.